REKTÖR BAĞ, KARAHAYIT FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİ’Nİ İNCELEDİ

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve beraberindeki heyet Karahayıt’ta inşaatı devam eden Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

REKTÖR BAĞ, KARAHAYIT FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİ’Nİ İNCELEDİ

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve beraberindeki heyet, Karahayıt’ta, 2017 yılı Ağustos’unda yapımına başlanan ve inşaatı devam eden PAÜ  Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’ni ziyarette bulundu. Heyette; Akarlar İnşaat Firması Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar,  Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Erdinç Duru, Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, PAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Çiftçi, PAÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Mehmet Ali Sarı, PAÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer, PAÜ Hastaneleri Başhekim Yardımcısı Öğretim Üyesi Dr. Erhan Uğurlu, Pamukkale Nobel Tıp Merkezi Kaplıca Kür Hekimi, Mesul Müdürü ve Rektör Danışmanı Dr. Turgay Sehil, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Azmi Gün yer aldı. Rektör Prof. Dr. Bağ ve beraberindeki üniversite yönetim heyeti, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Azmi Gün ve Akarlar İnşaat Firması Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar’dan inşaatı süren hastane hakkında bilgi alarak, alanda incelemeler yaptı. Proje hakkında teknik bilgiler veren Gün, PAÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin 19 bin 746 metrekarelik arsa üzerinde yapıldığını, dört ayrı blok şeklinde 96 yataklı olarak tasarlandığını söyledi. Projenin toplam inşaat alanının 23 bin 326 metrekare olduğunu ifade eden Gün, kapalı otopark alanı 4 bin 268 metrekare, 30 araçlık açık otopark ve 8 bin de yeşil alan olacak şekilde planlandığını söyledi. PAÜ Yapı İşleri Daire Başkanı Azmi Gün, geçen yıl inşasına başlanan hastanenin 2019 yılının sonlarına doğru hastanenin tamamlanacağının bilgisini verdi.

“KARAHAYIT MARKA OLACAK”
Konu ile ilgili açıklama yapan PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, uzun yıllardır Denizli’nin gündeminde olan, ülkenin termal tedavi ve terapi alanında önemli bir sağlık merkezi haline gelecek PAÜ Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin Denizli ve Karahayıt Bölgesi için aynı zamanda termal turizm kapsamında kalkınmasında katkısının anlamlı olacağını vurguladı. Prof. Dr. Bağ, “Karahayıt Bölgesi kısa sürede sağlık ve turizm yerleşkesi haline dönüşerek ulusal ve uluslararası platformlarda marka olacak. Bu bölgede yer alacak PAÜ Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile ülkemiz ve Denizli artık modern bir ‘termal kür ve sağlık merkezi’ne kavuşacak.’’ şeklinde konuşmasını tamamladı.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER