Rektör Bağ, yabancı öğrencilerle çocuklar kadar şendi

Çameli Belediyesi tarafından 2 bin rakımlı Karkın Yaylası’nda geleneksel olarak düzenlenen Karkın Kar Şenlikleri, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) öğrencilerinin katılımıyla renkli görüntülere sahne oldu. Öğrencilerle birlikte şenliklere katılan PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, kızak ve poşetlerle kar üzerinde kayarak eğlenceli anlar yaşadı.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) öğrencileri, Çameli Belediyesinin bu sene 5’incisini gerçekleştirdiği Karkın Kar Şenlikleri’ne katıldı. Öğrencileri bu sene de yalnız bırakmayan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Çiftçi ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Fatih Mehmet Demir ile birlikte şenliğe katıldı. Kahvaltının ardından Karkın Yaylası’na çıkan öğrenciler, Rektör Hüseyin Bağ ile birlikte kızak ve poşetlerle kar üzerinde kayarak eğlenceli anlar yaşadı. Zaman zaman kendi aralarında da yarışarak eğlenceyi aksiyona dönüştüren öğrenciler kartopu savaşıyla da karın keyfini sürdü. Kar ve güneşin tadını çıkaran öğrenciler buradaki mutlu anlarını cep telefonlarıyla çektikleri fotoğraf ve videolarla ölümsüzleştirdi.

AFRİKALI ÖĞRENCİLERDEN ‘CEMİLEM’ PERFORMANSI

Yöre halkının da yoğun katılım gösterdiği şenlikte bağlamasıyla yöresel ezgiler icra eden Emekli Öğretmen Şerif Şimşek herkese büyük bir coşku yaşattı. ‘Erik Dalı’, ‘Kostak Kostak’ ve ‘Cemilem’ türküleriyle coşkunun ikiye katlandığı şenlikte, Afrikalı öğrenciler de ‘Cemilem’ oyunuyla adeta sahnenin tozunu attırdı. Yöre halkının ilgiyle izlediği Afrikalı öğrenciler, performanslarıyla herkesten büyük alkış aldı. Şenlik, sazlı-sözlü etkinliğin ardından sucuk-ekmek ve gözleme ikramlarıyla devam etti.

“ÜLKEMİZDEN GÜZEL ANILARLA AYRILMALARINI İSTİYORUZ”

Her zaman öğrencilerin yanında olduklarını belirten Rektör Hüseyin Bağ, “Bugün Çameli Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Kar Şenlikleri’ne katıldık ve çok güzel bir gün yaşadık. Kış mevsiminin güzelliklerini öğrencilerimizle birlikte yaşıyoruz. Bu tür etkinlikler sayesinde öğrencilerimize ilimizi ve çevremizi tanıtmış oluyoruz. Üniversitemizdeki eğitimlerini tamamlayarak ülkelerine dönerlerken ülkemizden çok güzel anılarla ayrılmalarını istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211