Rektör Bağ’dan çiçeği burnunda doktorlara nasihat

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi'nden mezun olan 145 genç, doktorluğa ilk adımı atarken; PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, törende yaptığı konuşmasında çiçeği burnunda doktorlara nasihatlerde bulundu. Prof. Dr. Bağ, “Hayatta ne ile karşılaşırsanız karşılaşın, heves ve heyecanınızı hiç kaybetmeyin. Hiç unutmayın; dürüst çalışkan ve üretken insan bir değerdir. Çalışkan insan asla kaybetmez” dedi.

Rektör Bağ’dan çiçeği burnunda doktorlara nasihat

Denizli'de Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi'nde 6 yıl önce eğitime başlayan 145 genç, mezuniyet olarak doktorluğa adım attı. Mezuniyet töreni için PAÜ Spor Salonu'nda program düzenlendi.

Törende konuşan ve konuşmasında çiçeği burnunda doktorlara nasihatlerde bulunan PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, “Sizler, yarınlarımızın sahipleri, ülkemizin geleceği ve ülkemizi ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak gençlerimizsiniz. Hakkınızda iyi şeyler duyduğumuzda haklı olarak göğsümüz kabaracak. Bizler sizlerin başarılarıyla her zaman gurur duyuyor olacağız. Hayatta ne ile karşılaşırsanız karşılaşın, heves ve heyecanınızı hiç kaybetmeyin. Hiç unutmayın; dürüst çalışkan ve üretken insan bir değerdir. Çalışkan insan asla kaybetmez. Gördüğünüz hataları ve eksiklikleri, yeni şeyler öğrenmek ve öğretmek için fırsatlar olarak değerlendirin” diye konuştu.

“ÜNİVERSİTEMİZ İLE BAĞLARINIZI SICAK VE SIKI TUTMANIZI DİLİYORUM”

Öğrencileri vatanını, milli değerlerini seven gençler olarak yetiştirdiklerini belirten Prof. Dr. Bağ, şunları söyledi: “Vatanımızın kendi fikriyle, kendi düşüncesiyle, kendi kararlarıyla hareket eden gençlere ihtiyacı var. Üniversitemiz ile bağlarınızı sıcak ve sıkı tutmanızı diliyorum. Bizler sizleri unutmayacağız, biz sizleri hep özleyeceğiz ve sizleri hep alkışlıyor olacağız. Tüm yaşamımızın sağlık, mutluluk, heyecan ve başarı ile dolu olmasını diliyorum. Tüm güzellikler sizlerle olsun. Yolunuz hayırlı ve uğurlu, bahtınız açık, kısmetiniz bol, başarınız daim olsun. Kurumumuzun bu günlere gelmesinde katkısı olan herkese şükranlarımı sunuyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER