REKTÖR BAĞ’IN ÖĞRETMENİNDEN KÜTÜPHANE ARMAĞANI

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın eğitim gönüllüsü öğretmeni Fatma Eraydın ve eşi Şeref Eraydın tarafından Acıpayam Meslek Yüksek Okulu’na 5 bin 185 kitap bağışı yapıldı. ‘Şeref Eraydın’ın isminin verildiği kütüphanenin açılışında; Rektör Prof. Dr. Bağ, bağışları için öğretmeni Fatma Eraydın’ın elini öperek teşekkürlerini iletti.

REKTÖR BAĞ’IN ÖĞRETMENİNDEN KÜTÜPHANE ARMAĞANI

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ)  Acıpayam MYO’da, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın Acıpayam İmam Hatip Lisesi’nde öğretmenliğini yapan Fatma Eraydın ve eşi Şeref Eraydın’ın bağışladığı kitaplarla hazırlanan kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi. 5 bin 185 kitabın bağışlandığı Şeref Eraydın Kütüphanesi’nin açılış törenine; Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, Acıpayam MYO Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Turgut, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Yasin Gökçen, İlçe Emniyet Müdürü Naci Avşar,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Akıncı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür Vekili Abdurrahman Oymak,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman İzgi, Halk Kütüphanesi Müdürü Aysun Özkan, bağışçı Şeref Eraydın ile eşi Fatma Eraydın’ın yanı sıra Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın öğretmenliğini yapan Düriye Ulusoy katıldı.

“KÜTÜPHANE AÇMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Açılış öncesinde konuşan eğitim gönüllüsü Şeref Eraydın'ın eşi Fatma Eraydın, öğrencilere faydalı olabilmek adına bağışlarının devam edeceğini belirtti. Eraydın, “Hayatımız boyunca gençlerimizin daha iyi eğitim almaları için uğraştık. Biz, inşallah ömrümüz boyunca kütüphane açmaya devam edeceğiz. Dileğim o ki; daha nice kütüphaneler açmak bize nasip olur. Açtığımız kütüphanenin öğrencilerimize faydalı olacağına inanıyorum ayrıca Üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum. Kütüphanenin açılışında Acıpayam MYO Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi İkbal Vurucu öncülük etti ona da teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

“REKTÖRÜMÜZ HÜSEYİN BAĞ BENİM ÖĞRENCİMDİR, GURURLUYUM”

Aynı zamanda Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın lise öğreniminde öğretmenliğini yaptığını vurgulayan Eraydın, “Rektörümüz Hüseyin Bağ benim öğrencimdir. Biz onları en iyi şekilde yetiştirmeye çalıştık ve kendisini bir rektör olarak burada gördüğüm için gerçekten çok onurluyum, gururluyum. Kendisine görevinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

“KİTAP; TÜM DÜNYADA DEĞİŞMEYEN DEĞERDİR”

Konuşmasında gelişen iletişim teknolojilerine ve dijital kaynaklara rağmen kitabın önemini halen koruduğunu ifade eden Acıpayam MYO Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Turgut, Kitabın tüm dünya için değişmeyen bir değere ve öneme sahip olduğunun altını çizdi. Kitapların raflarda kalarak ızdırap çekeceklerini ifade eden Prof. Dr. Turgut, bu yüzden öğrencileri kitapla buluşturmak için çalışmalar gerçekleştirmek gerektiğini vurguladı.

“BÜYÜDÜĞÜM TOPRAKLARDA KÜTÜPHANE AÇMANIN HEYECANINI YAŞIYORUM”

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, konuşmasında kütüphaneye verdiği önemden ve üniversitenin bu konudaki çalışmalarından söz etti. Heyecanlı olduğunu aktaran Rektör Bağ, “Bugün çok heyecanlı bir gün, büyüdüğüm topraklarda kütüphane açmanın heyecanını yaşıyorum. İnsanın en değerli hazinesi bilgi; bilginin de kaynağı kütüphane onun için ben de görevim süresince kitaba, kütüphanelere büyük önem veriyorum. Sadece bize değil ilçemizin farklı okullarında da kütüphaneler açarak güzel hizmetler vermişler. Böyle bir hizmeti Meslek Yüksek Okulumuza kazandırdıkları için Fatma Eraydın Hocama ve Şeref Bey’e çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

REKTÖR BAĞ, ÖĞRETMENİNİN ELİNİ ÖPEREK TEŞEKKÜR ETTİ

Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, kütüphaneye katkılarından dolayı öğretmeni Fatma Eraydın ve eşi Şeref Eraydın’a çiçek takdim etti. Rektör Prof. Dr. Bağ, bağışları için öğretmeni Fatma Eraydın’ın elini öperek teşekkürlerini iletti. Kurdele kesiminin ardından yapılan açılış sonrası heyet kütüphaneyi gezerek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. Eğitim gönüllüsü Şeref Eraydın, daha öncesinde Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne 10 bin, Acıpayam Engelliler Derneği’ne ise 2 bin kitaplı kütüphane açmıştı.

HABER MERKEZİ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER