Rektör Kutluhan Çameli MYO’da

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Çameli Meslek Yüksekokulu’na (Çameli MYO) giderek incelemelerde bulundu.

Rektör Kutluhan Çameli MYO’da

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, incelemelerde bulunmak üzere Çameli’ye gitti. Ziyaret kapsamında Rektör Kutluhan; Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Çameli MYO Müdürü Öğretim Görevlisi Recep Çakır, Çameli MYO Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Ramazan Yoldaş Satılmış ve Yüksekokul Sekreteri Uğur Yıldırım ile Çameli MYO’da bir araya geldi. Yüksekokul Müdürü Recep Çakır ve yetkililerden okulun mevcut fiziki ve teknik altyapısı hakkında bilgi alan Prof. Dr. Kutluhan, gereksinim duyulabilecek iyileştirme konularında yetkililerle görüş alışverişinde bulundu. Prof. Dr. Kutluhan ayrıca Belediye Başkanı Cengiz Arslan ile de üniversite-ilçe işbirliği hususlarında bir görüşme gerçekleştirdi.

“EDİNDİĞİMİZ FİKİRLERİ KISA SÜREDE HAYATA GEÇİRECEĞİZ"

Ziyareti değerlendiren Rektör Kutluhan şunları kaydetti: “Bizler, merkez yerleşkemizin dışında, ilçelerimizde bulunan meslek yüksekokulu ve yüksekokullarımızın da mevcut durumlarının analizi ve ihtiyaçlarının bir an önce tespit edilip giderilmesi konusuna merkez yerleşkemizde bulunan fakülte ve meslek yüksekokullarımız kadar önem vermekteyiz. Bu kapsamda Çameli Meslek Yüksekokulumuzun genel durumunu yerinde incelemek adına biz ziyaret gerçekleştirdik. İhtiyaç duyulabilecek fiziki ve teknik altyapı konularında Yüksekokul Müdürümüz Öğretim Görevlisi Recep Çakır ve Belediye Başkanımız Cengiz Arslan ile fikir alışverişinde bulunduk. İçinde bulunduğumuz pandemi süreci sona erip, tekrardan yüz yüze eğitime geçildiğinde, öğrencilerimizin en iyi şartlarda eğitim almaları ve ders dışı zamanlarını en verimli şekilde değerlendirebilmeleri hususunda neler yapılabileceğini değerlendirdik. Görüşmelerden edindiğimiz fikirleri en kısa sürede hayata geçirebileceğimize inanıyorum.”

“ÜNİVERSİTE-YEREL YÖNETİM İŞBİRLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ"

Rektör Kutluhan, şöyle devam etti: “3+1 modeli ile mezun ettiği öğrencilerinin, yaptıkları bir dönemlik işyeri eğitimi sonunda iş hayatına tecrübeli başlamalarını sağlayan Meslek Yüksekokulumuzun kıymetli öğrencilerine en iyi şekilde ev sahipliği yapan Belediye Başkanımız Cengiz Arslan Bey’e her zaman bizlerin yanında olduğu için teşekkür ediyorum. Üniversite Yönetimi olarak, üniversite-yerel yönetim işbirliğini son derece önemsiyoruz. Bu bağlamda katkı sağlayan tüm belediye başkanlarımıza da teşekkürlerimi sunarım. Meslek Yüksekokullarımızın durumlarını değerlendireceğimiz inceleme ziyaretlerimiz bugün olduğu gibi bundan sonra da tüm hızıyla devam edecek.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER