REKTÖRLER BULDAN'A HAYRAN KALDILAR

REKTÖRLER BULDAN'A HAYRAN KALDILAR

Denizli’de 9-10-11 Mayıs tarihleri arasında yapılan Üniversiteler Arası Kurul Toplantısı için Denizli’de bulunan Türkiye’deki 200 üniversitenin rektörü, son gün gezdikleri Buldan’ı çok beğendiler.
Üniversiteler Arası Kurul Toplantısı, Pamukkale Üniversitesi Rektörü (PAÜ) Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın çağrısı üzerine ilk Denizli’de toplandı. 9-10-11 Mayıs tarihleri arasında normal toplantılarını sürdüren Türkiye’deki 200 üniversitenin rektörü, son gününü Buldan gezisine ayırdı. Gruplar halinde Buldan’a gelen rektörler; ilk olarak, halen kazıların devam ettiği antik Tripolis kentini gezdiler. Burada kazı heyeti başkanı Prof. Dr. Bahadır Duman’dan kent ve kazılar hakkında bilgi alan rektörlere PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay eşlik etti. 


BEYLER KONAĞI’NI DA GEZDİLER
Rektörler daha sonra şehir merkezine geçerek, Nuri Akın Parkı’nda, Buldan Belediyesi tarafından ikram edilen Buldan Simidi ve peynir eşliğinde çay içerek yorgunluk attıktan sonra, Belediye tarafından Buldan Meslek Yüksekokulu’na tahsis edilen ve eğitim amaçlı kullanılan Beyler Konağı’nı gezdiler. Beyler Konağı’nın bulunduğu Dokuma Pazarı caddesinde çektirilen hatıra fotoğrafının ardından Buldan Belediyesi El sanatları ve Kültür Merkezi’ne geçildi. Burada dokuma tezgahları ve Buldan Dokumaları hakkında bilgi alan rektörler, Buldan Çarşısında alışveriş yaptıktan sonra Buldan’dan ayrıldılar. 


“BULDAN’I ÇOK SEVDİLER”
3 günlük yoğun çalışmanın ardından gerçekleşen Buldan gezisinin çok iyi geldiğini söyleyen PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, meslektaşlarının bu geziden çok memnun kaldıklarını dile getirdi. Buldan’ı çok sevdiklerini belirten Prof. Dr. Bağ, bu gezide kendilerine eşlik eden ve yanlarından bir an olsa bile ayrılmayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’a gösterdiği misafirperverlik için teşekkür etti.
 

“REKTÖRLERİ BULDAN’DA AĞIRLAMAKTAN GURUR DUYDUK”
Türkiye’deki 200 üniversitenin rektörünü Buldan’da ağırlamaktan dolayı çok büyük gurur duyduklarını belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Buldan’ı en iyi şekilde tanıtmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Başkan Gülbay; rektörlerin Buldan’a gelmesini sağladığı için Prof. Dr. Hüseyin Bağ’a teşekkür etti. 

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER