RENGARENK VOSVOSLAR, PAMUKKALE’DE CUMHURİYET KONVOYU OLUŞTURDU

Pamukkale Belediyesi tarafından ilçenin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla ‘1’nci Vosvos Festivali’ düzenlendi. Denizli Vosvos Kulübü işbirliğiyle gerçekleştirilen festival kapsamında Türkiye’nin dört bir tarafından gelen yaklaşık 60 Vosvos araç, Karahayıt’tan ve Pamukkale’ye kadar ‘Cumhuriyet Konvoyu’ oluşturdu.

RENGARENK VOSVOSLAR, PAMUKKALE’DE CUMHURİYET KONVOYU OLUŞTURDU

Bir ilke daha imza atan Pamukkale Belediyesi, ilçenin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla ‘1’nci Vosvos Festivali’ düzenledi. Denizli Vosvos Kulübü işbirliğiyle gerçekleştirilen festival kapsamında Türkiye’nin dört bir tarafından Vosvos tutkunları Pamukkale’ye geldi. Festivalin ikinci gününde Karahayıt Kent Ormanı önünde Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel ve DENVOS Kulübü Başkanı Önder Şentürk tarafından organizasyona katkı sağlayanlara plaket takdim edildi.

Ardından Vosvosçular Cumhuriyet Konvoyu oluşturdu. Başkan Gürlesin ve DENVOS Kulübü Başkanı Şentürk ise bindikleri üstü açık pembe Vosvosla konvoyun başına geçti. Ellerinde ve araçlarında Türk Bayrakları olan yaklaşık 60 Vosvos sahibi Karahayıt’tan Pamukkale Kocaçukur’a kadar görsel şölen oluşturdu.

 "FESTİVALİ GELENEKSEL HALE DÖNÜŞTÜRMEK İSTİYORUZ"
 Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Gürlesin; “Amacımız; Karahayıt ve Pamukkale’nin tanıtılması. İlk defa yapmış olduğumuz bir etkinlik.

İlkleri başaran bir belediyeyiz ve sıradan bir belediye olmadığımızı bir kez daha gösterdik. Turizm ile anılan bir belediye olmamız sebebiyle ilçeyle ilgili birçok faaliyeti yerine getirmeye çalışıyoruz. Amacımız insanların mutlu olması.

Toplumdaki huzurun dalga dalga her yere yayılmasını istiyoruz. Vosvos tutkunları var. Türkiye’nin farklı noktalarında bu tür etkinlikler yapılıyor ama biz en iyisine talibiz. Birincisinde bile bu kadar ilgi ve alakanın olması bizleri mutlu etti. Festivali geleneksel hale dönüştürmek istiyoruz. Pamukkale’nin ve Karahayıt’ın tanıtımına katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

“VOSVOS SEVDA DEMEKTİR”

“Etkinliğimizle hem Pamukkale hem de Karahayıt’ın tanıtımına katkıda bulunuyoruz” diyen DENVOS Kulübü Başkanı Önder Şentürk; “ Cumhuriyet Bayramı’nı ve coşkusunu kutlamaya geldik. Vosvos bizim aile tutkumuz. Bizim için Vosvos sevda demektir.

Yaklaşık 13 ilden 60 Vosvos etkinliğimize katılım sağladı. Güzel bir etkinlik oldu. Başta Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin olmak üzere etkinliğe katkı sağlayan herkese teşekkür ederim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER