RESSAM ERDUYAN 12. KİŞİSEL SERGİSİNİ DENİZLİ'DE AÇTI

RESSAM ERDUYAN 12. KİŞİSEL SERGİSİNİ DENİZLİ'DE AÇTI

Sanat çalışmalarına İzmir’de kendi atölyesinde devam eden Ressam Meftune Erduyan, 12’nci kişisel sergisini Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sanat Galerisi’nde açtı. Sergi; 15 Şubat’a kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Sanat çalışmalarına İzmir’de kendi atölyesinde devam eden Ressam Meftune Erduyan, 12’nci kişisel sergisini Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sanat Galerisi’nde açtı. Sergiye; CHP 25. Dönem Denizli Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gülizar Biçer Karaca, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, davetliler ve sanatseverler katıldı. Sergiye dair bilgiler aktaran Ressam Meftune Erduyan; “Ben aslen Denizliliyim. 16 sene önce İzmir’e taşınmıştık. 16 sene sonra tekrar Denizli’ye dönüp sergi açmak beni çok heyecanlandırdı. 12’nci kişisel sergim. Resmi çok seviyorum. 28 yıldır resimle uğraşıyorum. İzmir’de bir atölyem var. Sergiye 59 resim koydum. Bu çalışmalarım akrilik üzerine. Sulu boya ve yağlı boya da çalışmıştım. Ama bu çalışmaya akrilik çalışmalarımı getirmek istedim. Çok severek çalıştım. Bütün resimlerimi çok seviyorum. Denizli’deki ikinci sergim. Denizli’de tekrar böyle bir sergi açtığım için çok mutluyum” dedi. Ressam Erduyan’ın sergisi 15 Şubat’a kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

“RESİMLERDEN ÇOK ETKİLENDİM”
“Sanata yönelik iktidarın saldırdığı bir dönemde bir Cumhuriyet Kadını olarak ‘inadına sanat’ diyen, inadına düşüncelerini tuvale resmeden değerli sanatçımız Meftune Hanım’ı kutluyorum” diyen CHP 25. Dönem Denizli Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gülizar Biçer Karaca, şunları söyledi: “Sergisinin büyük bir başarıyla sonuçlanacağını düşünüyorum. Ben resimlerden çok etkilendim. Sanki bir sis perdesi var ve bu sis perdesinin arkasında bir gerçeklik var. Bu gerçekliği görmemizi istiyor. Ben bunu bugün ülkemizin içinde bulunduğu siyasi konjonktüre ve ülkemizin durumuna benzettim. Bizim ülkemize de böyle parlak bir sis perdesi örtüldü. Meftune Hanım bize bu sergide diyor ki; ‘Ülkemizin üzerinde böyle bir sis perdesi var. Bu sis perdesinin arkasındaki gerçeği lütfen görün.’ Çünkü sanat bir ülkenin, bir devletin, bir milletin siyasi, ekonomik ve toplumsal yaşamasının yansımasıdır. Meftune Hanım da bugünü çok iyi yansıtmış. Kendisine teşekkür ediyoruz.”

“SERGİYE İLGİ OLDUKÇA İYİ”
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı ise; “Turan Bahadır Sergi Salonumuz her hafta yeni bir sergiye ‘merhaba’ diyor.  Meftune Hanım’ın sergisine ilgi oldukça güzel. Denizli’de her geçen gün kültürel etkinliklere ilgi artmakta. Bu da bizi çok mutlu ediyor” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER