RESSAM YILMAZ, ESERLERİNİ SANATSEVERLERLE BULUŞTURDU

RESSAM YILMAZ, ESERLERİNİ SANATSEVERLERLE BULUŞTURDU

Ressam Arife Yılmaz’ın 42 yağlı boya tablosundan oluşan 10. kişisel resim sergisi, Turan Bahadır Sergi Salonu’nda Denizlili sanatsever ile buluştu. 
Aktif olarak 1988 yılından bu yana resim yapan Ressam Arife Yılmaz, 42 yağlı boya tablosunu realist bir bakış açısı ile taçlandırarak ‘İnsan’ı işledi. Ressam Yılmaz, 42 yağlı boya tablosundan oluşan 10. kişisel resim sergisini, Turan Bahadır Sergi Salonu’nda Denizlili sanatsever ile buluştu. Resimlerde insan sevgisini, yaşanılan ve kaybolan eski düzeni tuvale aktardığını belirten Yılmaz, “Ben aslında kendimi bildim bileli hayallerimi boyalarla renklendirdim, araştırdım ve çizdim. Kentsel yaşamın yok etiklerini özledim ve boyalarımla o eski yaşanmışlıkları renklendirmek istedim” diyerek, sanatın hayatındaki en renkli dokunuş olduğunu belirtti.


“BU İŞE BAŞLAYAN BIRAKAMAZ”
Yıllardan beri hem öğretmenlik hem de ressamlık yaptığını kaydeden Yılmaz, “ Işığın Yolu’nda ismini koymamın nedeni evlatlarımızın önlerinde ışıklı yolların olmasını istemem. 12 yıldır bu sergi için çalışıyordum. İzmir ve İstanbul’da sergilerim olmuştu. Ölünceye kadar resim yapacağım. Bu işe başlayan zaten bırakamaz” dedi.


ARİFE YILMAZ KİMDİR?
Denizli doğumlu Arife Yılmaz, ilk-orta tahsilini Denizli’de yaptı. 1976 yılında Manisa Kız Öğrenmen Okulu’nu bitirerek, 1988’de ön lisansını tamamladı. 29 yıl sınıf öğretmenliği yapmasının ardından, 2005’de Hürriyet İlköğretim Okulu’ndan emekli oldu. Ardından da 2005 senesinde ‘Eve Sanat Galerisi’ni kurdu. İlköğretim çağındaki çocuklara ve büyüklere hobi amaçlı yağlı ve suluboya eğitimi vermeye başlayarak, sanattan hiç uzak kalmadı. Konularını realist bir yaklaşımla, gündelik ile modern yaşam arasındaki ilişki ve çatışmalardan ilham alan sanatçı, insan ve yaşam sevgisini, resimleri ile özdeştirmeye devam ediyor.

 

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER