ROTARY HİZMETLERİYLE İLHAM KAYNAĞI OLACAK

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu’nun 2018-2019 Dönem Başkanlığını devralan Alaeddin Demircioğlu, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği Rotary’nin bu yılki dönem temasının ‘İlham Kaynağı Olalım’ olduğunu açıkladı.

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu’nun 2018-2019 Dönem Başkanı Alaeddin Demircioğlu oldu. Görevi 2017-18 Dönem Başkanı Lütfi Demir'den devralan Başkan Demircioğlu, 13 Grup Kulüpleri olan Denizli Rotary Kulübü, Delikçınar Rotary Kulübü ve Pamukkale Rotary Kulüpleri ev sahipliğinde Denizli Basın Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenledi.  Rotary’nin bu yılki dönem teması ise ‘İlham Kaynağı Olalım’ oldu. Uluslararası Rotary'nin ‘İlham Kaynağı Olalım’ temasıyla 1 Temmuz'da başlayan ve tüm dünyada toplumlara hizmet üreterek değişen dünyanın yeni gereksinimlerine yanıt vermek üzere projeler üretip harekete geçmeyi hedeflediğini belirten dönem başkanı Alaeddin Demircioğlu, Rotary'nin bu değişimi gerçekleştirebilmek için değişimi önce kendi içinde oluşturmayı planladığını vurguladı. Dönem Başkanı Demircioğlu "Rotary özellikle sağlığımızı ve yaşamımızı direk etkileyen çevre kirliliği ve iklim değişikliği gibi olumsuzluklara dikkat çekip bu konularda yoğunlaşmayı öneriyor. 113 yıllık organizasyonumuzda birlikte hareket ederek toplumumuzda belki de hiç tanımadığımız insanların yaşam standartlarını hiçbir karşılık beklemeden yükseltebileceğimizi işaret ediyor. Bu ideale ulaşmak için çağımızın bize sunduğu son teknolojileri ve sosyal medyayı kullanarak hedeflerimizi, amaçlarımızı ve hizmetlerimizi doğru anlatmamız gerekiyor" dedi.

“BİZLER, İYİ ŞEYLER YAPMAK ÜZERE YOLA ÇIKMIŞ GÖNÜLLÜ İNSANLARIZ”

Bu seneki dönem projeleri üzerinde önemle duran Demircioğlu "Bizler iyi şeyler yapmak ve faydalı olmak üzere yola çıkmış gönüllü insanlarız. Bizimle aynı düşünce doğrultusunda olan, Büyük Atatürk’ün çağdaş medeniyet yolunda çalışmaya gönüllü, Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan kurumlar, kuruluşlar ve STK’larıyla birlikte çalışmaya her zaman hazır olan bir sivil toplum kuruluşuyuz. 2018-2019 döneminde kendimizi daha doğru anlatabilmek ve hedeflerimizi tanımlamak üzere "Köyümüze Rotary Geldi"  komitesinin çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Toplumun en küçük birimleriyle iletişime geçip, bireylere dokunarak, oturup konuşarak ihtiyaçlara çare üretmeye çalışacağız. Çalışmalarımızın tamamında yanımıza genç arkadaşlarımızı da dahil edip onların enerji ve yaratıcılıklarından yararlanacağız. Toplum sağlığını ve yaşamını etkileyen en önemli konu olan temiz gıda, temiz üretim ve verimli, üretken toprak konularında yaptığımız detaylı çalışmalarla üreticilerimize ve tüketicilerimize doğru, sağlıklı ve verimli olma konularında tanıtıcı bilinçlendirme çalışmaları yapacağız. Kulüplerimiz kendi bölgelerinde ve belirledikleri üretim birimlerinde konu ile ilgili proje çalışmalarına başladılar” diye konuştu.

“ÜZERİNDE ÇALIŞTIĞIMIZ DİĞER KONU; 'TOPLUMSAL BARIŞ VE TOPLUMSAL İLETİŞİM'DİR”

Dönem Başkanı Demircioğlu, şunları söyledi: “Bu dönem üzerinde çalıştığımız bir diğer konu ise 'Toplumsal Barış ve Toplumsal İletişim' dir. Günümüzde ihtiyaç hissettiğimiz ve toplumu oluşturan bireyler arasında mutlak tesis edilmesi gerekenin sevgi, saygı ve hoşgörü ortamı olduğunu düşünüyoruz.  Bu ortamı oluşturmak için çalışmaları yapmak üzere oluşturduğumuz bir komitemiz var ve uzman arkadaşlarımız bu konu ile ilgili çalışmalarını sürdürüyorlar. Dönem içinde yapacağımız çeşitli uygulamalarla toplumumuzda bu farklılaşmayı yaratma arzusu içerisindeyiz. Sonuç olarak; Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün söylediği gibi; 'En iyi bireyler, kendinden çok, bağlı olduğu toplumu düşünen, onun varlığının ve mutluluğunun korunmasına yaşamını veren insanlardır. ‘Bizler de O'na layık vatandaşlar olmaya çalışıp ilham kaynağı olacağız.” Rotary'nin insanlığa hizmet üreten çalışmalarını ve bu yıl ki projelerinin anlatıldığı toplantı federasyona bağlı kulüplerin dönem projelerini sunmalarının ardından sona erdi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221