Rotary kulüpleri corona virüsünü konuştu

Denizli’de 3 rotary, 2 rotaract kulübü bir araya geldi, corona virüsü hakkında Türk Tabipler Birliği Denizli Tabip Odası Başkanı Op. Dr. Meral Alten’den bilgiler aldı.

Denizli Rotary, Delikliçınar Rotary, Pamukkale Rotary, Denizli Rotaract, Delikliçınar Rotaract Kulüpleri, Denizli North Point Otel’de bir araya geldi.

Toplantıda; Çin’in Wuhan şehrinde meydana gelen ve dünyayı sarsan ‘corona virüsü’ ele alındı. Toplantıda konuşan Türk Tabipler Birliği Denizli Tabip Odası Başkanı Op. Dr. Meral Alten; “Corono virüsü aslında hayvanlarda görülen bir virüs enfeksiyonu fakat uğradığı mutasyon sonucunda insanlara bulaşmaya başladı. Çin’in Wuhan kentinde 2019 yılında corona virüsü tespit edildi. Bağışıklık sistemi kötü olan kişilerde ölümcül olabilen bir enfeksiyon tipidir. Şuan Denizli ve Türkiye adına bir vaka söz konusu değil. Elleri sık sık yıkamak, kalabalık yerlere mümkün olduğunca girmemek, kendi vücut direncimizi korumak adına iyi besinler yememiz gerekli. Zaten bu hastalık hemen tespit edilebilen bir hastalık. Turizm açıcından turistler yine gelecektir. Tabiki dikkatli olmakta yarar var. Bu hastalık nefes yoluyla bulaşıyor en çok. O yüzden maske takmakta mutlaka fayda var. Hastalık belirtileri, kusma, baş dönmesi, yüksek ateş ile kendini belli eder. Böyle bir durumda hemen doktora başvurmakta fayda var. Ben rotary ve rotaract kulüplerine böyle bir hastalığa dikkat çektikleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2020, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER