Rotary ve Rotaract’lardan fidan dikim etkinliği

Rotary ve Rotaract Kulüp üyeleri, aileleriyle birlikte Denizli Rotary Kulübü Yaşam Ormanı ve Rotaract Barış Ormanı projelerinin fidan dikim etkinliği gerçekleştirdi.

Rotary ve Rotaract’lardan fidan dikim etkinliği

Rotary ve Rotaract Kulüp üyeleri, Cankurtaran Bölgesi’nde düzenlenen Denizli Rotary Kulübü Yaşam Ormanı ve Rotaract Barış Ormanı projelerinin fidan dikin etkinliğinde bir araya geldi.

Etkinliğe; DOÇEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercüment Erdem, Rotary 2440. Bölge Komiteler Sorumlusu Hamdi Özdemir, Denizli Rotary Kulübü Başkanı Sidar Anıl Özalp, Delikliçınar Rotary Kulübü Başkanı Volkan Uçak, Denizli Rotaract Kulübü Başkanı Ozan Manisalı, Delikliçınar Rotaract Kulübü Gelecek Dönem Başkanı Enes Er ve kulüplerin üyeleri ile aileleri katıldı.

Açılış ve fidan dikim etkinliği öncesinde konuşan Denizli Rotary Kulübü Başkanı Sidar Anıl Özalp; “Bir Kızılderili atasözü der ki; ‘Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.’ İşte o son ağaç kuruduğu zaman, bizi sahiplenecek ve doyuracak bir evimiz, dünyamız olmayacak. Ormanlarımızın kıymetini bilmediğimiz zaman, her şey için çok geç olacak. Gölgesinde huzur bulduğumuz, nefes kaynağımız, geleceğimizin teminatı ormanlarımızın kıymetini bilmeliyiz. Bir yandan mevcut ormanlarımızı korurken, bir yandan da daha yeşil bir gelecek adına bugünden adımlar atmalıyız. Geçtiğimiz yıl ülkemizde yaşanan orman yangınları hepimizin içini yaktı. Yangın bölgelerinde de son derece ciddi ekolojik tahribatlara yol açtı. Önümüz yaz, geçtiğimiz yıl yaşanan yangınların son acı tecrübe olarak kalması ve bir daha yaşanmamasını ümit ediyoruz. Bugün burada muhteşem bir Pazar gününde, Cankurtaran’ın huzurlu ormanları içerisinde Rotaryenler olarak ilimizin kıymetli Sivil Toplum Kuruluşu DOÇEV ile birlikte Denizli Rotary Kulübü Yaşam Ormanı ve Rotaract Barış Ormanı’nın fidanlarını dikiyoruz. Burada dikilen her bir fidanın geleceğimize nefes olmasını, daha yeşil yarınlara katkı sunmasını umuyoruz” dedi. Kurdele kesiminin ardından Rotary ve Rotaract Kulüpleri’nin üyeleri aileleri ile birlikte fidanlarını dikimini gerçekleştirerek ilk can suyunu verdiler. DOÇEV ile birlikte kurulan DOÇEV – Denizli Rotary Kulübü Yaşam Ormanı, 2 bin fidandan oluşuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER