RUHSATINI ALDI, İLK İŞ BÜROSUNU AÇTI

RUHSATINI ALDI, İLK İŞ BÜROSUNU AÇTI

Stajını tamamlayarak ruhsatını alan Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Hüseyin Sarıtaş, ilk iş olarak Pamukkale İlçesi 15 Mayıs Mahallesi Kayalık Caddesi üzerindeki ofisini açtı ve Denizlililere hizmet vermeye başladı.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Hüseyin Sarıtaş, stajını tamamlayarak ruhsatını aldı. Sarıtaş ilk iş olarak kendi bürosunu hizmete açtı. Pamukkale İlçesi 15 Mayıs Mahallesi Kayalık Caddesi üzerinde bulunan ofisin açılış törenine, Denizli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ali Osman Horzum, meslektaşları ve Sarıtaş Ailesi katıldı. Törende konuşan Denizli SMMMO Başkanı Ali Osman Horzum, “Daha dün kendisine ruhsatını takdim ettiğimiz 1514 sicil numaralı odamızda kayıtlı olan kardeşimiz, meslektaşımız Hüseyin Sarıtaş, bugün zor ve dikenli yolun sonunda çok daha bir zor yola adım atmanın heyecanı içerisinde.

Bu heyecan içerisinde kendisini yalnız bırakmayan başta meslektaşlarıma, akabinde muhasebe dostlarına, Sayın Sarıtaş dostlarına sonsuz teşekkür ediyorum. Ülkemiz zor bir süreçten geçmekte, demokrasimiz ilan edildiği günden bugüne çeşitli sınavlar vermektedir. Bunun içerisinde 60 ihtilali, 74 muhtırası, 80 darbesi, 28 Şubat kararları, yetmedi 15 Temmuz darbe girişimi var. 15 Temmuz’dan bugüne yaşadığımız olağanüstü halde ticaret hacmimizin düştüğü, ciddi anlamda ekonomik sıkıntıların yaşandığı, enflasyon oranlarının yüzde 14’lere vardığı, işsizliğin yükseldiği bir dönemde istihdam yaratmak adına, üretmek adına bu ülkeye, bu çevreye, bu millete katkı koymak adına bir riski üstlenen Sayın meslektaşımız Hüseyin Sarıtaş’ı huzurlarınızda tebrik ediyorum. Bugün bu büroyu açacağız ve inşallah Denizlimize, akabinde ülkemize hayırlı uğurlu olsun diyorum” diye konuştu.

“BABA MEHMET SARITAŞ SEVİNCİN EN YÜCESİNİ YAŞIYOR”

Bir ailenin çocuğunu askere gönderirken, geldiğinde, evlendiğinde ve torun sahibi olduğunda çok sevindiğini söyleyen Başkan Horzum, “En çok sevinci de yetiştirmiş olduğu gerek oğlu, gerek kızı bir iş sahibi, bir meslek sahibi olduğunda, kendi ayakları üzerinde durmaya başladığında yaşar. Bugün de baba Mehmet Sarıtaş bu sevincin en büyüğünü, en yücesini yaşıyor. Çünkü dün ruhsat alan oğlu bugün işveren statüsünde bir iş yerine kavuştu ve hizmet sektöründe bu yolda hayatına devam edecek. Sadece Hüseyin Sarıtaş değil, abisi Tahir Sarıtaş da inşallah yakın zamanda ruhsatını alacak ve bu camiaya katılacak. İki oğlunu yetiştirip meslek grubumuza ve odamızın hizmetine sunduğu için Mehmet amcamıza da sonsuz teşekkür ediyor ve büronun açılışını kendileriyle birlikte yapmak istiyorum. Tekrar hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“MESLEKTAŞLARIMA DAHA ÇOK GİRİŞİMCİ OLAMALARINI ÖNERİYORUM”
Mali Müşavirlik stajını tamamlayıp ruhsatını alarak bürosunu hizmete açan Hüseyin Sarıtaş ise, “Daha dün odada ruhsat törenimiz vardı. Bende o törende Mali Müşavirlik ruhsatımı aldım. Bugün de büromuzun açılışını yapıyoruz. Meslektaşlarım, eş ve dostlarım beni yalız bırakmadılar. Başta Oda Başkanımız açılışımız için buraya geldi ve bizi şereflendirdiler. Bilindiği gibi ülkemizde bir ekonomik kriz ve sosyolojik problemler var. Ülkemizi böyle bir durumdan çıkarabilmek için daha çok girişimci olması gerektiğini düşünüyorum. İstihdam sağlamak adına da böyle bir iş yeri açılışı yapıyoruz. İnşallah hayırlısı olur. Buraya gelen ve bizi şereflendiren tüm konuklarımıza da teşekkür ediyorum. Mali Müşavir olmak gerçekten çok zor ve belli zorlukların üstesinden gelmek gerekiyor. Meşakkatli yolun sonunda belgemizi alıp iş yeri açabildiğimiz için ben çok mutluyum. Son olarak muhasebeci arkadaşlara daha cesur ve daha atılımcı olmaları gerektiğini söylemek istiyorum. Hem ülkemiz açısından, hem mesleğimizi geliştirmek ve daha ileriye götürebilmek açısından girişimci olmalarını öneriyorum” ifadelerini kullandı.

“EŞİMİN HEP DESTEKÇİSİ OLDUM”
“Eşime her durumda destek oldum” diyen Vildan Sarıtaş, “Eşimin bu zorlu yolları aşıp bugüne gelmesi, burada olmamız bizi de sevindiriyor. Başaracağımıza inancımız hep tamdı ve bundan sonrada tam olacak. Yeni imkanlar yeni işler elimize geçtikçe hep değerlendiriyoruz. Eşimin Mali Müşavirlik belgesini almasıyla beraber bu yeni iş imkanını da değerlendirmek istedik. O yüzden güzel bir gün ve böyle bir günde dostlarımız bizi yalnız bırakmadılar. Bundan dolayı da çok mutluyuz. Eşim için, Denizli için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“OĞLUMUZU BU ZORLU YOLDA HEP DESTEKLEDİK”
Hüseyin Sarıtaş’ın annesi Rukiye Sarıtaş ve babası Mehmet Sarıtaş bu mutlu gününde oğullarının yanında bulundular. Duygu ve düşüncelerini DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne aktaran baba Mehmet Sarıtaş, “oğlum okudu, çalıştı epeyce zorluklar çekti ve sonunda başardı. İnşallah hayırlı olur ve vatana millete hayırlı işler yapar. Bu süre boyunca kendisine hep destek olduk. Hayırlı uğurlu olsun” derken, anne Rukiye Sarıtaş ise; “Oğlumuzun doğduğu andan beri ‘yapacağım’ dediği her işinde, kararlarının arkasında durduk ve onu destekledik. Allah sonunu hayırlı etsin. Hayırlı nasipler versin. Hayırlısı ile çalışmak nasip etsin” şeklinde ifade etti.

“BU İŞİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPMAMIZIN GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ”
Mali Müşavir Hüseyin Sarıtaş’ın ağabeyi Tahir Sarıtaş kardeşi ile gurur duyduğunu söyleyerek; “Bu meslek grubunda olan arkadaşlarımın devletinden ve milletinden korkmamaları gerekiyor. Biz bu işi yapıyoruz ve yapıyorsak da en iyi şekilde yapmamız gerektiğini düşünüyoruz. Ülkemizi ve milletimizi düşünerek geleceğe dönük kararlar vermemiz gerekiyor. Bu iş mutlaka birileri yapacak neden biz olmayalım? Biz neden daha iyisini yapmayalım? Ben bir firmaya bağımlı olarak bu işi yapıyorum ve bizim ailemizden birisinin bu işi yapması gerektiğini düşündüğümüzden dolayı yola çıktık ve bugün ofisimizin açılışını yapıyoruz. Kardeşime destek olmayı hep sürdüreceğim.  Hayırlı uğurlu olsun” dedi. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Hüseyin Sarıtaş’ın ofis açılışı, Denizli SMMMO Başkanı Ali Osman Horzum’un yaptığı konuşmanın ardından, Baba Mehmet Sarıtaş ile birlikte kurdele kesimi ile gerçekleştirildi.

HATİCE DEMİR / DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221