Rusya-Ukrayna Savaşı Denizli’yi nasıl etkiliyor?

Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı Oktay Mersin, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın Denizli’ye olan etkisi hakkında konuştu.

Rusya-Ukrayna Savaşı Denizli’yi nasıl etkiliyor?

Rusya-Ukrayna Savaşı’nda 1 ay geride kaldı. Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GESİFED) Başkanı Oktay Mersin, savaşın Denizli’ye olan etkisi hakkında konuştu.

Zor günlerden geçildiğinin altını çizen GESİFED Başkanı Oktay Mersin, “Enflasyon ve Türkiye’nin ekonomi anlamında doğru yönetilip, yönetilmediği konusu gündemde. Keza savaş iş dünyasını etkiliyor mu, etkilemiyor mu? Tabii ki savaşın etkilememesi mümkün değil. Tahıl, buğday ve hububat anlamında tamamıyla bu iki ülkeye bağımlı kalmışız. Tarım da iyi yönetilemiyor. Rusya ve Ukrayna, dünyanın en büyük hububat ihracatçısı ama aslında tarım iyi yönetilmiş olsaydı, bu ürünlerin hepsi bizim topraklarımızda var. Türkiye Cumhuriyeti’nin diğer dönemleri için de söylüyorum, tarım politikası bir türlü yerine oturmuyor. Bu konuda ciddi sıkıntılarımız var. İktisat kurallarının doğru yönetilmemesinden dolayı, savaşın veya enflasyonun veyahut asgari ücretin hepsinin sebebi bu. Bugün 4 bin 350 liralık asgari ücretin gerçekten yetmesi mümkün değil, işverenin durumu da çok zor. Baktığınız zaman bunların hepsi birer sıkıntı. Dünyada da problem var, yok değil. Emtia fiyatları artıyor ciddi şekilde ama bizde katlanarak büyüyor diye düşünüyorum. Allah hepimize kolaylık versin gerçekten kolay değil, herkesin işi zor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER