Rusya’da ‘Turkish Towels’ rüzgârı esti

‘Turkish Towel’ markasının tanıtımına devam eden Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen Heimtextil Rusya Fuarı’nda Türk havlusunu Rus pazarında tanıttı.

Rusya’da ‘Turkish Towels’ rüzgârı esti

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), ‘Turkish Towels’ markasının tanıtımlarına devam ediyor. DENİB, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen ‘Titans &Traiblazers etkinliğinin sponsorluğunun ardından Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen Heimtextil Rusya Fuarı’na katıldı. 17-19 Eylül 2019 tarihlerinde düzenlenen fuarda DENİB, Türk havlusunu Rus pazarında tanıttı. Mokova’da da ilgi odağı olan Turkish Towels standında ziyaretçiler, bornoz giyerek fotoğraf çektirdi ve fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaştı.

“TÜRK HAVLUSUNUN TANITIMLARINI SÜRDÜRÜYORUZ”

Fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Rusya’nın büyük bir coğrafyaya yayılmasının ve Türkiye ile olan ticaret hacminin önemine değindi. Başkan Memişoğlu; şunları söyledi: “Denizli İhracatçılar Birliği, Türk havlusunun tanıtımlarını tüm hızıyla sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta; ABD’de düzenlenen Global Home Show kapsamında Titans & Trailblazers etkinliğine sponsor olmuştuk. Aynı zamanda Dubai’de düzenlenen Hotel Show ve Moskova’da gerçekleştirilen Heimtextil Fuarı’nda yerimizi aldık.”

“HEİMTEXTİL RUSYA FUARI’NA İLK KEZ KATILDIK”

Rusya’nın, yaklaşık 150 milyonluk nüfusuyla önemli bir hedef pazar konumunda olduğunu belirten Başkan Memişoğlu, “Rusya’ya komşu olan Türki Cumhuriyetleri de ele aldığımızda bölgenin toplam nüfusunun çok daha üst noktalara ulaştığını görüyoruz. Heimtextil Rusya Fuarı’na bu sene ilk kez katıldık. Heimtextil Rusya Fuarı, bölge için güçlü bir fuar niteliğinde. Rus pazarının büyüklüğünü ve potansiyelini düşündüğümüzde, önümüzdeki yıllarda ülkemizin fuarda daha yüksek katılımcı sayısıyla temsil edilmesinin ihracatımızı olumlu etkileyeceği kanaatindeyim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER