SAADET PARTİSİ’NDEN EĞİTİM AÇIKLAMASI

Yeni eğitim-öğretim yılının başlangıcına ilişkin basın açıklaması yapan Saadet Partisi Denizli İl Başkanı Ahmet Eryılmaz, “Gençlerimizin bu dinamik yıllarının üretime kazandırılması ve sahasında başarılı ve yetenekli olması için mutlaka eğitim süresinin kısaltılıp, kalitenin ve niteliğin arttırılması lazım” dedi.

Saadet Partisi Denizli İl Başkanı Ahmet Eryılmaz, yeni eğitim ve öğretim yılının ilk gününde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Partinin il binasında gerçekleşen toplantıda açıklamalarda bulunan Eryılmaz, ”Yeni bir eğitim öğretim dönemine giriyoruz. 2018-2019 eğitim dönemi, başta 18 milyon öğrencimiz olmak üzere öğretmenlerimize, velilerimize, idarecilerimize ve milletimize hayırlı olsun. Huzurlu, verimli ve başarılı bir eğitim dönemi geçirmemizi Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Eğitim sistemimizde karşımıza çıkan problemlerden biri vasıflı ve kaliteli insanın yetiştirilemeyişidir. 12 yıllık kesintisiz ve uzun eğitim süresine rağmen ne yazık ki mesleğinde yeterli, vasıflı ve aranan gençler yetiştiremiyoruz. Sanal ve teorik eğitim diplomalı işsizler yetiştiriyor. Gençlerimizin en verimli çağlarını uzun eğitim ve sınavlarla israf ediyoruz. Bir an evvel gençlerimizin bu dinamik yıllarının üretime kazandırılması ve sahasında başarılı ve yetenekli olması için mutlaka eğitim süresinin kısaltılıp, kalitenin ve niteliğin arttırılması lazım. Pratik ve uygulamalı eğitime geçilmelidir” dedi.

“BİRÇOK KİTAP VE KIRTASİYE ÜRÜNÜ İKİ-ÜÇ KAT ZAMLANDI”
Ülkede ekonomik krizin olduğunu söyleyen Eryılmaz,krizin eğitim masraflarını arttırdığını vurguladı. Başkan Eryılmaz,“Ülkemizde son aylarda yaşanan ekonomik kriz, maalesef eğitim dönemine başlarken, başta velilerimiz olmak üzere herkesi kara kara düşündürmektedir. Yeni yönetim sistemine geçeli 3 ay oldu. Bu süre içerisinde ülkemizde yüzde 40 devalüasyon oldu. 2018 yılı başından bugüne yüzde 70’e varan devalüasyon oldu. Bu da iğneden ipliğe yüzde 300’lere varan fiyat artışlarına sebep olmuştur. Eğitimin temel ihtiyacı, başta kâğıt olmak üzere birçok kitap ve kırtasiye ürünü iki-üç kat zamlanmıştır. Bu durum karşısında gelirinde artış olmayan, tam tersine artan enflasyonla birlikte gelir kaybına uğrayan vatandaş çaresiz kalmıştır. Açlık sınırının altında maaş alan 7 milyon asgari ücretli ve 12 milyon emeklinin zaten borçla geçim mücadelesi verdiği günümüzde bir de bu zam yağmurunun gelmesi daha fazla borç batağına sürüklenmesine sebep olmaktadır” ifadelerini kullandı.

“ÇÖZÜM SAADET PARTİSİ İKTİDARIDIR”
Çözümün Saadet Partisi olduğunu belirten Eryılmaz, “Esasen mesele sadece ekonomik krizden ibaret değildir, mesele bütünüyle sistem ve zihniyet meselesidir. Millet olarak millî görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partisi’nin siyasi anlayışına ve yönetimine şiddetleihtiyaç duymaktayız.Milletimizin, İslam dünyasının ve insanlığın kurtuluşu hak ve adalete dayalı yeni bir dünyanın kurulmasıyla mümkün olacaktır” dedi.

SERDAR KİRİŞ

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2018, 18:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER