Sabah istifa etti, akşam saatlerinde geri geçti

Geçtiğimiz mart ayında yapılan yerel seçimlerle başkanlık koltuğuna oturan CHP’li Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, 17 Kasım Pazar Günü sabah saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini duyurdu. Aynı gün akşam saatlerinde geri çeken Başkan Gemi; “Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir belediye başkanı olarak görevimin başındayım” dedi.

Sabah istifa etti, akşam saatlerinde geri geçti

31 Mart yerel seçimlerinde 2’nci kez başkan seçilen Serinhisar Belediye Başkanı CHP’li Hüseyin Gemi, 17 Kasım Pazar Günü sabah saatlerinde partisinden isti ettiğini duyurdu. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklama yapan Başkan Gemi; “Gördüğüm lüzum üzerine partim Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ediyorum. Gerekçelerini daha sonra kamuoyuna açıklayacağım” dedi.

“GÖREVİMİN BAŞINDAYIM”

Akşam saatlerinde ikinci bir mesaj paylaşan Başkan Gemi, “35 yıldır mensubu olduğum Cumhuriyet Halk Partisi saflarında gerek ilçe başkanı gerekse belediye başkanı olarak Serinhisar halkına hizmet ettim. 17 Kasım 2019 tarihinde partililerimiz arasındaki saygı, sevgi ve vefa duyguları konusundaki hassasiyetimin ilçe yönetimimiz tarafından dikkate alınması amacıyla partimden istifa ettiğimi bildirdim. Mesajımın alınmış olduğunu gördüğüm için 18 Kasım 2019 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir belediye başkanı olarak görevimin başındayım. kamuoyuna saygıyla duyurulur” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2019, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER