SABRİ YILDIZ DEKEV’İN KONUĞU OLDU

CHP Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı Sabri Yıldız, DEKEV’de düzenlenen toplantıda kültür sanat ve yerel yönetim anlayışını anlattı.

SABRİ YILDIZ DEKEV’İN KONUĞU OLDU

Denizli Kültür Eğitim Vakfı(DEKEV) dostları tarafından düzenlenen geleneksel toplantı Şiir Otel’de gerçekleştirildi. 2018 yılının son toplantı konuğu ise CHP Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı Sabri Yıldız oldu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Metin Saydal her 3 ayda bir yaptıkları geleneksel DEKEV dostları toplantısının konuşmacı konuğu olarak Sabri Yıldız’ı belirlediklerini belirterek, Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı Sabri Yıldız’dan yerel yönetim ve kültür sanata bakışını dinlemek istediklerini söyledi.

Sözlerine geçtiğimiz günlerde yitirdiğimiz ünlü şair Refik Durbaş’ı anarak başlayan Sabri Yıldız toplantıda yaptığı konuşmada bir eğitimci olarak içinde insan olan bir belediyecilik hedeflediklerini söyledi.

Günümüzde temel hizmetlerin gerçekleştirilmesi dışında yerel yönetimlerin insan odaklı bir anlayışa hakim olmaları gereğinin altını çizen Yıldız; “ Merkezefendi’de çağı yakalayan bir anlayışı hakim kılmak için yola çıktık. Kentimizin gerçek bir çekim merkezi olabilmesi, turizmde hak ettiği noktaya gelmesinde kültür sanat etkinliklerinin büyük bir önemi var. Siz kültürde, sanatta ve sporda bir merkez olamadığınız sürece turizmin de yeterince gelişmesi mümkün değildir. Hazırladığımız projelerimiz ile Merkezefendi’yi sanatında  kültüründe başkenti yapacağız’ dedi.

Sabri Yıldız daha sonra kültür sanat ağırlıklı projelerini katılımcılarla paylaştı ve gelen soruları yanıtladı.

ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER