SADIK EMRE ÇAPUTÇU'NUN İSMİ BU MERKEZDE YAŞAYACAK

SADIK EMRE ÇAPUTÇU'NUN İSMİ BU MERKEZDE YAŞAYACAK

Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) Sadık Emre Çaputçu Yönetim Merkezi’nin temelini düzenlenen törenle attı. DEGİAD’ın eski başkanlarından, olan ve 36 yaşında hayata gözlerini yuman Sadık Emre Çaputçu’nun adı yapılacak olan merkezde yaşatılacak.

Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) Sadık Emre Çaputçu Yönetim Merkezi’nin  temeli atıldı. Yenişehir Mahallesi’nde yer alacak olan Merkez, genç yaşta vefat eden Sadık Emre Çaputçu’nun adını taşıyacak. Törene; CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, DEGİAD Başkanı Melek Sözkesen, DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, DTO Başkanı Uğur Erdoğan, DTO Meclis Başkanı Hüseyin Memişoğlu, BASİAD Başkanı Selim Kasapoğlu, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, DEGİAD yönetimi, Çaputçu Ailesi ve katıldı.

“BİZİM İÇİN HAYALDİ, ŞİMDİ GERÇEK OLUYOR”
Temel atma töreninde konuşan DEGİAD Başkanı Melek Sözkesen, “Bizler 5 yıl önce bir hayal kurduk. O zamanlar bizim için hayal olan şeyler şimdi gerçeğe dönüştü. Her şey istemekle oluyor. Biz ‘istersek yapabiliriz’ dedik. Rahmetli Sadık Başkan ile bu projenin startını vermiştik. Ne yazık ki kendisi genç yaşta aramızdan ayrıldı. Biz de bu işi Sadık’ın bir vasiyeti olarak kabul ettik. Bugünde Yönetim Merkezi’nin temelini atıyoruz. Umuyorum çok güzel bir tesis olacak. İnşaat sektörüne çok hakim değilim ancak; Eylül ayında ilk aktivitemizi yapmak istiyoruz. İnşallah bir sıkıntı çıkmaz. Her zaman çıtayı en üst seviyeye taşımaya çalıştık. Bundan sonra da aynı olacak” dedi.

“DEGİAD’IN PROJELERİNDE YANLARINDAYIZ”
DEGİAD’ın 1991 yılından beri Denizli’nin en etkin sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu ifade eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Geçmiş dönemden bugüne hem yöneticileri, hem de üyeleri ayrı ayrı birer değer. Denizli’nin iş yaşamında çok önemli görevler üstleniyorlar. Bu böylede devam edecektir. Biz de Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak projelerinden yanlarında olmaya gayret gösteriyoruz.  Hem Büyükşehir Belediyesi, hem de ben bundan sonra da DEGİAD’ın projelerinde yanlarında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER