Sağanak Acıpayam’da hayatı olumsuz etkiledi

Acıpayam İlçesi’nde etkili olan yağışın ardından oluşan sel, tarım arazilerine zarar verdi. Bazı bölgelerde ise asfaltları parçaladı.

Sağanak Acıpayam’da hayatı olumsuz etkiledi

Acıpayam İlçesi’nde önceki gün akşam saatlerinde başlayan yağmur, hayatı olumsuz etkiledi. İlçeye bağlı Kelekçi Mahallesi’nde etkisini giderek arttıran sağanak nedeniyle tarım arazileri zarar gördü. Bazı bölgelerde ise sel nedeniyle asfaltlar söküldü. Mahallenin içinden geçen Hacıosmanlar Deresi taştı. Derenin taşması sonucu oluşan selin yaralarını sarmak için belediye ekipleri seferber oldu.

Acıpayam Belediyesi’nden erken müdahale

Yaşanan sel nedeniyle mahalle merkezinde bulunan Acıpayam Belediyesi’ne ait iş makinaları, gerekli müdahaleleri erken yaparak olası daha büyük bir felaketi önledi. Acıpayam Belediye ekipleri gece geç saatlere kadar çalışmalarını sürdürürken, ilçe merkezinde de çalışmalar devam etti. Öte yandan İlçeye bağlı Yeşilyuva, Aliveren, Kuzören ve Alcı Mahalleleri’ndeki derelerden de sel geldi.

Başkan Şevkan'dan geçmiş olsun mesajı

Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, yaklaşık 5 saat süren sağanağın ardından geçmiş olsun mesajı yayımladı. Başkan Şevkan; “Yağmurdan etkilenen ilçe merkezimiz ile Kelekçi, Alcı, Aliveren, Ören, Kuzören ve Yeşilyuva Mahallelerimizdeki vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yaraları hep birlikte saracağız. Belediye çalışma arkadaşlarım selin ilk olduğu saatlerden itibaren orada çalışmalarını sürdürdü. Emekçi işçi kardeşlerime kolaylıklar diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER