SAĞANAK YAĞMUR BAKLAN'DA SELE NEDEN OLDU

SAĞANAK YAĞMUR BAKLAN'DA SELE NEDEN OLDU

Baklan İlçesi’nde geçtiğimiz gün akşam saatlerinde gök gürültüsüyle başlayan şiddetli yağış, sele yol açtı ve hayatı olumsuz etkiledi.

Baklan İlçesi’nde 25 Haziran Pazartesi günü, saat 19.30’da gök gürültüsüyle başlayan şiddetli yağış, sele yol açtı ve hayatı olumsuz etkiledi. Baklan İlçesi’nde metrekareye 79.7 metreküp yağan yağıştan çok sayıda ev, işyeri ve ağıllar etkilenirken yollarda derin bozukluklar oluştu.

Baklan Belediye ekipleri, Büyükşehir İtfaiye ve DESKİ ekipleri sabaha kadar ev ve ahırlarda, cadde ve sokaklarda meydana gelen olumsuzlukları bir bir gidermeye çalıştı. Afet hasar tespit çalışmalarına Denizli Valiliği, İlçe Kaymakamlığı, Baklan Belediyesi, İl Afet Müdürlüğü ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri çalışmaları birlikte yürüttü.

“UZUN YILLARDIR BU DENLİ AFET NİTELİĞİNDE BİR YAĞIŞ YAŞANMAMIŞTI”
Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, yağışın başlamasıyla birlikte tüm belediye personelini acil toplantıya çağırarak, kriz masası oluşturdu. Başkan Gülsever, “Uzun yıllardır bu denli afet niteliğinde bir yağış yaşanmamıştır. Bugünkü meydana gelen yağıştan etkilenen her kim varsa, bütün sokaklar, evler dolaşılacak, yapılan ihbar ve tespitler doğrultusunda ev ve işyerlerine tek tek girilerek tüm olumsuzluklar giderilecektir. Yollarda meydana gelen hasarlar tamir edilecek ve ulaşımı engelleyen unsurlar ortadan kaldırılacaktır” dedi.

BAŞKAN GÜLSEVER TÜM GECE ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ
Baklan Belediye Başkanı Başkan Gülsever, “Şu an itibariyle ekiplerimiz tarafından girilmedik ev, işyeri ve hayvan barınağı bırakılmadı. Tüm olumsuzluklar büyük ölçüde ortadan kaldırılmıştır. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren, planladığımız ve takip ettiğimiz projeler doğrultusunda dere ıslah çalışmaları tamamlanmıştır. Bugün de bu projenin olumlu etkisini hep birlikte görmüş olduk. Alt yapı çalışmalarımızdan olan kanalizasyon, içme suyu, yağmur suyu ve arıtma tesisi projemiz hızla devam etmektedir. Yakın bir zamanda tamamlanacak olan bu projelerin de hayata geçirilmesiyle Baklan’da bu gibi sorunlar bir daha yaşanmayacaktır. Afetten meydana gelen ve yaşanan bu olumsuzluklar halkımızla birlikte göğüslenmiş ve giderilmiştir; kendilerine sonsuz teşekkür ederim. Ayrıca yaşanan bu olumsuzlukları giderilmesinde büyük bir özveri gösteren çalışma arkadaşlarıma da teşekkürlerimi iletirim” ifadelerinde bulundu.

Haber Merkezi

 
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER