Sağlık Bakanı Koca'dan yılbaşı açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni korona virüs tedbirlerinin ele alındığı Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Koca'dan yılbaşı açıklaması!

Bir yıl boyunda dünyanın ortak gündeminin pandemi olduğunu belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Pandemi davranışları gözden geçirmemizi sağladı. Virüsün bulaştığı kişi sayısı dünya da 69 milyonu buldu. Halende devam ediyor. 1.5 milyonu aşkın insan Covid-19 nedeniyle hayatını yitirdi. Yeryüzünde bu hastalıktan bağımsız hiçbir ülke kalmamıştır.

Aldığımız önlemler gelişini geciktirmiş ve başlangıçta başarılı bir dönem geçirmiş olsak da bu seyir de kurtulabilmiş değiliz. Pandemi mücadelesinden itibaren Bilim Kurulu yol göstericimiz olarak önemli katkı sağlamıştır. Pandeminin ülke içine yönelik alınan kararlarda ve uygulanan tedbirlerde bilim kurulumuzun çalışmaları ve önerileri yönlendirici olmaktadır” şeklinde konuştu.

YILBAŞIYLA İLGİLİ, YILBAŞI GECESİ DAHİL OLMAK ÜZERE KISITLAMAYA TABİ”

Yılbaşı gecesinde herhangi bir kısıtlama olup olmayacağına cevap veren Koca, “Yılbaşıyla ilgili, yılbaşı gecesi dahil olmak üzere kısıtlamaya tabi. Ama gün sayısının artıp artmama durumunu gelecek hafta sonuçların ve salgının seyri belirleyecek. Ama gecenin zaten kısıtlama içerisinde olduğunu söylemek istiyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2020, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER