Sağlık çalışanları Ata’nın huzurunda

Denizli Tabip Odası üyeleri, 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Sağlık çalışanları Ata’nın huzurunda

Denizli Tabip Odası, 14 Mart Tıp Bayramı sebebiyle Valilik önünde Tören düzenledi. Törene; Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Rıza Hakan Erbay’ın yanı sıra çok sayıda sağlık çalışanı katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende Başkan Erbay tarafından Atatürk anıtına çelenk koyuldu.

“387 sağlık çalışanımızı pandemiye kurban verdik”

Törende konuşan Denizli Tabip Odası Genel Sekreteri B. Fercem Erbay; pandemi döneminde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarını hatırlattı. Erbay; “Bugün 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyoruz. Maalesef ‘kutluyoruz’ demek, bugün için pek anlamlı değil. Çünkü pandeminin 1’nci yılını doldurduk. Bugün itibariyle 387 sağlık çalışanımızı ve yüzlerce vatandaşımızı pandemiye kurban verdik. Çok üzgünüz, bizler her zaman yaşayalım, yaşatalım istedik” diye konuştu.

“Umut, asla tükenmez”

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Rıza Hakan Erbay gerçekleştirdi. Başkan Erbay, şunları söyledi: “Bugün 14 Mart Tıp Bayramı. Tıp Haftası’nın da son günü. 1976’dan beri kutladığımız Tıp Haftası şeklindedir. Pandeminin 1’nci yılında bu bayramı biraz buruk kutluyoruz ama umut, asla tükenmez. Biz umudu yeşertmek ve sağlığı, toplum sağlığını, birey sağlığını en iyi hale getirmek için bu mesleği yapıyoruz. Tabip Odası da halk sağlığı ve hekim sorunlarıyla ilişkili bir görev içerisindedir. Resmi bir seçimle yönetimleri belirlenen resmi bir kurumdur. Bu şekilde görevimize devam ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2021, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211