Sağlık çalışanları grevde

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi önünde basın açıklaması düzenleyen Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Rıza Hakan Erbay,14-15 Mart’ta grev yapacaklarını duyurdu.

Sağlık çalışanları grevde

Denizli Tabip Odası üyeleri, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi önünde eylem düzenledi. Grup adına basın açıklamasını okuyan Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Rıza Hakan Erbay, 14-15 Mart’ta grev yapacaklarını duyurdu.

Başkan Erbay, “Emeğimiz, haklarımız, sağlığımız ve geleceğimiz İçin 14-15 Mart’ta grevdeyiz. Bugün 14 Mart Tıp Bayramı. Ancak bugünü bayram tadında geçirmemiz gerekirken, ne yazık ki yine grevdeyiz ve yine haklarımız için mücadele ediyoruz. Emeğimizin karşılığını alamadığımız bu çalışma koşullarına, sağlık alanında yaşanan şiddete artık tek bir gün bile tahammülümüz kalmadı. Emekliliğimize yansıyacak insanca ücret istiyoruz. Yaşama adanmış bir mesleğin onurlu mensupları olarak hakkımızın gasp edilmesine, kötü çalışma koşullarına, sefalet ücretlerine karşı ‘Sağlıklı Bir Gelecek Ellerimizde, Emek Bizim Söz Bizim’ diyerek, mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu haklı ve onurlu mücadelemizde; bütün hastalarımızın, toplumun desteğini bekliyor; sağlığımıza birlikte sahip çıkmaya davet ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER