Sağlık Müdürlüğü’nden PAÜ’ye ambulans hibesi

İl Sağlık Müdürlüğü, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na (DSHMYO) İlk ve Acil Yardım Programında kullanılmak üzere bir adet eğitim ambulansı hibe etti.

Sağlık Müdürlüğü’nden PAÜ’ye ambulans hibesi

Korona virüs tedbirleri kapsamında tüm ülke genelinde olduğu gibi Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) de uzaktan eğitime devam ediliyor. PAÜ Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na (DSHMYO) gibi hem uygulama hem de teorik eğitimi içinde barındıran, sağlık hizmetlerinde önemli görevler üstlenecek kişilerin yetiştirildiği kurumlar, öğretimlerini aralıksız sürdürüyor. Yüz yüze eğitimin yanı sıra öğrencilerin bizzat ambulans ekipmanlarında uygulama ve acil sağlık istasyonlarındaki staj döneminde bire bir ambulans ekipleri ile vakaya çıkmaları da ciddi önem arz ediyor. İl Sağlık Müdürlüğü, ilk ve acil yardım programı öğrencilerinin uygulamalı eğitimlerinde kullanılmak üzere bir adet eğitim ambulansını PAÜ’ye bağışladı.

PROF. DR. ÇETİN'DEN TEŞEKKÜR

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hibe edilen tam donanımlı ambulansın, öğrencilerin eğitimine olumlu katkılar sağlayacağını ifade eden DSHMYO Müdürü Prof. Dr. Hülya Çetin, yapılan bu çalışmalarla uzaktan eğitim alan öğrencilerin ambulans içerisinde bulunan ekipmanlarını iş akış şemasına göre uygulamaları ve daha iyi tanımaları bununla birlikte yüz yüze eğitim modeline geçiş yapıldığında uygulama becerileri kazanmalarının amaçlandığını kaydetti. Prof. Dr. Çetin; “Okulumuza sağladıkları katkılardan dolayı İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Berna Öztürk’e, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Gürcan Güven’e ve Denizli Acil Sağlık Hizmetleri personellerine teşekkürlerimi sunarım” dedi.

“ÖĞRETİM KALİTEMİZİ ÜST NOKTALARA ÇIKARMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, şunları dile getirdi: “Zorlu pandemi koşullarında sürdürdüğümüz uzaktan eğitime İl Sağlık Müdürlüğümüzün verdiği desteklerinin yanında üniversitemize sağlanan hibe desteği Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz öğrencilerimizin eğitimlerinde önemli yol kat etmelerini sağlayacaktır.  İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşlar, meslek odaları, sivil toplum örgütleri ile yapacağımız işbirliklerimiz ile ilimize, ülkemize ve bilimin gelişimine katkı sağlamaya, eğitim öğretim kalitemizi yükseltmeye devam edeceğimize inanıyorum. Kurumlararası ilişkilere katkısı büyük olan, ilk ve acil yardım programına vermiş oldukları desteklerinden dolayı başta Denizli İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Berna Öztürk olmak üzere emeği geçen tüm herkese teşekkürlerimi sunarım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER