Sağlık Müdürü Öztürk, vatandaşları aşı olmaya davet etti

Kentte yürütülen aşılama çalışmalarını değerlendiren İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, korona virüs ile mücadelede en ön safta mücadele eden sağlık çalışanlarının 3. doz aşılarını yaptırmaya başlamalarıyla hem aşılama hem de aşılanma konusunda üzerlerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirdiklerini belirtti. Dr. Öztürk, tüm vatandaşları bir kez daha aşı olmaya davet etti.

Sağlık Müdürü Öztürk, vatandaşları aşı olmaya davet etti

Korona virüs ile mücadelede en önemli silah olan aşılama konusunda Denizli’de yürütülen faaliyetler tüm hızıyla devam ediyor. Kamu, özel, üniversite hastaneleri, aile sağlığı merkezlerinin yanında mobil aşı ekipleri sayesinde alışveriş merkezleri, Organize Sanayi Bölgeleri, fabrikalar, işyerleri gibi nüfusun yoğun olduğu bölgelerde de vatandaşlar randevusuz olarak aşılarını yaptırabiliyor.

Denizli’de yürütülen aşılama çalışmalarını değerlendiren İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, eski normallerimize bir an önce dönmek için tek yolun aşıdan geçtiğini belirtti. Müdür Öztürk; “Korona virüs ile mücadelede temizlik, maske mesafe kurallarına uymakla beraber en önemli silahımız aşıdır. Ülkemizde aşılama çalışmaları Sağlık Bakanlığımızın belirlediği takvime göre sistemli bir şekilde devam etmiş ve geçen hafta itibariyle 18 yaş üstü tüm vatandaşlarımız için aşı uygulaması açılmıştır. Tüm sağlık tesislerimizde aşılama işlemleri yapılmakla birlikte, Organize Sanayi Bölgesi, fabrikalar, işyerleri, Teraspark ve Sümerpark AVM gibi nüfusun yoğun olduğu yerlerde oluşturduğumuz aşı noktalarında vatandaşlarımız aşılarını olabilmektedir. Denizli Büyükşehir Belediyesi Otobüs Terminali ve Çardak Havalimanı’nda mobil ekiplerimiz aşı uygulamasına başladı. Gördüğünüz gibi mobil aşı ekiplerimiz ile aynı anda birçok noktada aşılama işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Aşısını yaptırmayan vatandaşlarımızı bir kez daha aşı olmaya davet ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER