Sağlık Müdürü Öztürk’ten 112 personeline geçmiş olsun mesajı

Hasta nakli sırasında yaşanan kazada yaralanan 112 Saraylar Acil Sağlık İstasyonu’nda görevli sağlık çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini ileten Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, sürücülerin trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen göstermesi gerektiğine vurgu yaptı.

Sağlık Müdürü Öztürk’ten 112 personeline geçmiş olsun mesajı

Denizli'nin Merkezefendi İlçesi’nde, otomobil ile içerisinde hasta bulunan ambulansın çarpışması sonucu; biri çocuk, 7 kişi yaralandı.

Kazada 112 Saraylar Acil Sağlık İstasyonu’nda görevli Acil Bakım Teknikeri Bahar Çolak, Acil Tıp Teknisyenleri Derya Kahraman ve Metin Bülbül yaralandı.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, kazada yaralanan sağlık çalışanlarına ve otomobilde bulunan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileterek, acil şifalar diledi.

Yaşanan bu kaza trafikte ambulansların geçiş önceliğine daha duyarlı olunması gerektiğini bir kez daha gösterdiğini belirten Öztürk; 112 Acil Sağlık Hizmeti ekiplerinin insan hayatını kurtarmak için canla başla çalıştığını ve yeri geldiğinde canlarını tehlikeye attığını söyledi.

Vatandaşların ambulansı gereksiz meşgul etmemesi gerektiğini belirten Öztürk, trafikte ilerleyen ambulansa yol vererek, bir hayatın kurtarılmasına yardımcı olabileceklerini unutmamaları gerektiğini söyledi.

Öztürk, şöyle devam etti: “Trafikte ‘ambulansın geçiş önceliğine özen gösterelim, ambulansa değil yaşama yol verelim’ diyerek, bu konuda hassasiyet gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca 112 acil sağlık hizmetlerinde 24 saat kesintisiz, tüm hava şartlarında çalışan ekip arkadaşlarıma da buradan teşekkür ediyorum. Böyle bir olayın bir daha yaşanmaması dileğiyle herkese huzurlu ve sağlıklı günler diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER