Sağlık-Sen’den özel etkinlik

Sağlık-Sen Denizli Şubesi tarafından ‘Anneler, Ebeler ve Hemşireler Günü’ne özel program düzenlendi. Sendikanın Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural’ın katılımıyla gerçekleştirilen programda; ‘Yılın Annesi’, ‘Yılın Ebesi’ ve ’Yılın Hemşiresi’ seçilenlere ödülleri verildi.

Sağlık-Sen’den özel etkinlik

Sağlık-Sen Denizli Şubesi tarafından düzenlenen ‘Anneler, Ebeler ve Hemşireler Günü’ programı, Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Sağlık çalışanlarının buluştuğu programda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural, sendikanın emek ve hak mücadelesine kararlılıkla devam ettiğine dikkat çekti. Sendikal mücadeleyi her alanda sürdürdüklerini dile getiren Dural, “Hem sahada hem de masada sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın refah seviyesini yükseltmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hukuk ve mevzuat alanında da üyelerimizin her zaman yanındayız. Kurulduğumuz günden bu yana sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın sorunlarını çözmeyi, taleplerini kazanıma dönüştürmeyi kendimize şiar edindik” dedi. 3600 ek göstergeyle ilgili çalışmaları anlatan Dural, “3600 ek göstergeyle ilgili çeşitli haberler yapılıyor, taslaklar ortaya çıkıyor. Bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın yapacağı açıklamalar dışındaki iddialara itibar edilmemeli. Gerekli açıklamalar önümüzdeki günlerde yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

“EBELİK VE HEMŞİRELİK KADİM MESLEKLERDEN”

Ebelik ve hemşirelik mesleğinin kadim meslekler arasında olduğuna vurgu yapan Şube Başkanı Metin Yüksel Koçoğlu, “Her İki meslek de kutsal mesleklerdir. Bu kutsal mesleklere gereken önem gösterilmelidir. Hemşire ve ebe sayısının azlığı iş yükü artışına neden olmaktadır. OECD ve Sağlık Bakanlığı verilerine göre ülkemizde bir ebe-hemşire, dört ebe-hemşirenin yapması gereken işi tek başına yapmaktadır. Sağlık-Sen olarak ebe ve hemşire arkadaşlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın yaşadığı sorunları çözmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu. Programda Sağlık-Sen Denizli Şubesi tarafından ‘Yılın Annesi’ seçilen Servergazi Devlet Hastanesi’nde hemşire Sultan Ova, ‘Yılın Ebesi’ seçilen Acıpayan Akalan Sağlık Evi Ebesi Serap Şahan ve ‘Yılın Hemşiresi’ seçilen Denizli Devlet Hastanesi çalışanı Nursel İstek’e ödülleri takdim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER