Şahin Tin: “Engelleri birlikte aşıyoruz”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Türkiye Beyazay Derneği Denizli Şubesi’nin ev sahipliğinde engellilere yönelik düzenlenen pike dikim kursunu tamamlayan kursiyerlerin sertifika törenine katıldı. Şahin Tin; “Engellilerin hayata eşit ve adil katılımını sağlamak için zorlukları ortadan kaldırmaya devam ediyoruz. Engelleri birlikte aşıyoruz” dedi.

Şahin Tin: “Engelleri birlikte aşıyoruz”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli İŞKUR, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Beyazay Derneği Denizli Şubesi işbirliği ile hayata geçirilen Mesleki Eğitim ve Rehabilitasyon kurslarından pike dikim kursuna katılanların sertifika törenine katıldı. Düzenlenen etkinliğe; Denizli İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Beyazay Derneği Denizli Şube Başkanı Dilek Yüksel Kahveci ve denek yöneticileri ile kursiyerler katıldı. Büyük ve güçlü Türkiye hedefine ulaşmak için yoğun bir gayret içinde olduklarını ifade eden Milletvekili Şahin Tin, toplumun tüm kesimlerini ayrım yapmadan desteklediklerini ve özellikle de engellilerin bu anlamda önemli bir yere sahip olduklarını söyledi. Milletvekili Şahin Tin; “2002 yılından beri engelli kardeşlerimizin durumlarını iyileştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Sadece engellilerin değil, engelli ailelerinin de hayatlarını kolaylaştırmak için çok önemli adımlar atıyoruz. Bizler bu çalışmaları insan insana emanettir düsturuyla yerine getirmenin gayretindeyiz. Vicdan coğrafyamızda bu ve benzeri duyguların filizlenmesi, yeşermesi için bize düşen engellilerin hayata eşit ve adil bir şekilde katılımını sağlamaktır” diye konuştu.

“İŞ VE MESLEK SAHİBİ OLUYORLAR”

Başta engelliler olmak üzere toplumun tüm kesimlerine hizmet etmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Bugün Denizli İŞKUR tarafından 75 bin 659 TL bütçe ile yaklaşık 3,5 ay süren kurs ile engelli kardeşlerimizin iş ve meslek sahibi olması sağlandı. Bu kursu tamamlayan kursiyerlerimizden bazı engelli kardeşimizin de istihdamı sağlandı. Bunlar mutluluk verici gelişmeler. 2002 öncesi engelli kardeşlerimiz ötekileştiriliyordu. Bugün ise toplumun özel insanları olarak aramızdalar. Ailelerine ve ekonomiye katkı sağlıyorlar. Bizlerde projelere destek vererek onları iş ve meslek sahibi yapıyoruz. Topluma hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Engellilerimizin engellerini birlikte aşmaya devam edeceğiz. Kurumlar hep birlikte hareket edince daha güzel ve yararlı işler başarıyoruz. Projede emeği olan İŞKUR İl Müdürümüze, İl Milli Eğitim Müdürümüze ve Beyazay Derneği Denizli Şube Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“DESTEKLERİMİZ SÜRECEK”

Denizli İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık ise şunları kaydetti: “Kursun ilk etabının kapanışını gerçekleştirdik. Kursiyerlerin tamamı özel vatandaşlarımızdan oluşuyor. Her özel birey, vasıflı birer iş sahibi oldular. Bu çalışmaları yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Ayrıca bize teklif sundukları için Beyazay Derneği Denizli Şube Başkanı Dilek Hanım’a teşekkürlerimizi sunuyorum. İl Mili Eğitim Müdürlüğümüz ile ortaklaşa düzenlediğimiz birçok kursumuz bulunmaktadır. Bundan dolayı İl Milli Müdürümüze de teşekkür ediyoruz. Bu etkinliklerimizde bizleri yalnız bırakmayan sayın vekilimize de çok teşekkürlerimizi sunuyoruz. Engellilere yönelik hizmet veren sivil toplum kuruluşlarımıza da 3 ayda bir yeni hibe destek programlarımız oluyor. Engelli vatandaşlarımızı ve sivil toplum kuruluşlarımızı bu hibe desteklerden yararlanmak üzere İŞKUR’a davet ediyoruz.”

“İSTİHDAMA EĞİTİMLE KATKI SUNUYORUZ”

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici de yaptığı konuşmasında; “Özel eğitim önemli bir süreçtir. Beyazay ve İŞKUR’a teşekkür ediyoruz. Kursiyerlere altın bileziğin takıldığı bir kurstur. Bizim işimiz eğitim, eğitimi de istihdama dönüştürmektir. Eğitim olarak nerede yer almamız gerekiyorsa ordayız. İŞKUR finansal anlamda her şeyi sağlıyor. Katkı sağlayan emek veren herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde ifade etti.

“ENGELLİLER HAYATA KATILIYOR”

Beyazay Derneği Denizli Şube Başkanı Dilek Yüksel Kahveci, “Sosyal projelerimizi sürdürüyoruz. Üçüncü kursumuzu tamamladık. Engelli kardeşlerimizin bu etkinliklerle hayatları değişiyor. İşe yerleşiyorlar. Bizler engellilerin hayata katılımını sağlıyoruz, balık tutmayı öğretiyoruz. Desteklerin sürekliliği bizim için önemli. Sürekliliği sağlamaya çalışıyoruz. İstihdama ve eğitime önem veriyoruz. Katkı sunan herkese teşekkür ederiz” dedi. Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikalarını Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ve Beyazay Derneği Denizli Şube Başkanı Dilek Yüksel Kahveci takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER