Şahin Tin: “Korona virüsü yenecek güce sahibiz”

Gündeme dair açıklamalarda bulunan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin; “korona virüse karşı devletimiz gereken önlemleri aldı. Bu süre zarfında vatandaşımızın ve esnafımızın elinden dün olduğu gibi bugün de tutacağız. Aldığımız tedbirlerle korona virüsü yenecek güce sahibiz” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Milletvekili Şahin Tin; “Dünyanın bir numaralı gündem maddesi; korona virüs. Hükümet olarak, Türkiye olarak hemen önlem almaya başladık. Gerek özelde gerek kamuda hassasiyet oluştu. Türkiye ilk tedbir alan ülkelerden birisi. Sağlık Bakanlığımız devrede. Bilim Kurulu oluşturarak süreci takip ediyoruz. İlk vakaların görülmesi ile bakanlıklarımız harekete geçti. Bizim için öncelik vatandaşımızın sağlığıdır. Önce halkımız sonra devlet. Cumhurbaşkanımız bu süreçte çok hassas. Sağlık alanında inanılmaz önlemler alındı. Sağlık alanında hazırlıklar yaptık, kullanılabilecek maske, ilaç, solunum cihazları, kıyafet gibi tüm ürünlerde devletimiz stok yaptı. Yapılan tüm çalışmalarla halkımız devletimizin yanında olduğunu bir kez daha gördü ve moral buldu. Biz aldığımız önlemlerle Avrupa’ya kıyasla önemli bir noktadayız. Çünkü biz virüsü hafife almıyoruz” dedi.

“KORKU VİRÜSÜNDE KURTULMAMIZ GEREKİYOR”

Milletvekili Şahin Tin; “Korona virüsü elbette ciddiye alacağız. Gereken tedbirleri o yüzden alıyoruz. Ancak en önemli husus korku virüsünde kurtulmamız gerekiyor. Korona virüs bir salgın. Ancak biz Türkiye olarak korona virüsü yenecek güce sahibiz.  Uzmanların uyarılarını, yetkililerin uyarılarını dikkate alacağız. Bu süreç uzun. Buradaki görev topluma düşüyor. Ne kadar dikkat edersek o kadar kısa sürecektir. Gençlerin dikkatli olması gerekiyor ”şeklinde konuştu.

“SOKAĞI ÇIKMA YASAĞI GELMEYECEK DİYE KESİN BİR SÖZ SÖYLEYEMEYİZ”

Devletin Bilim Kurulu’yla işbirliği içerisinde çalışmaları sürdürdüğüne dikkat çeken Milletvekili Şahin Tin; “Bazı illerimizin mahallelerinde kısmı olarak sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Korona virüsün ilerleyişi süreci değiştirebilir. Sokağı çıkma yasağı gelmeyecek diye kesin bir söz söyleyemeyiz. Hastalığın yayılımına, durumuna ve konumuna göre kararlar alınıyor. Bu süreçte bizim en büyük yardımcımız sağlık çalışanları. Onlar bu sürecin mimarları. Can siparane çalışmalarını sürdürüyorlar. Askerimiz nasıl cephedeyse, sağlık çalışanlarımız da özveriyle çalışıyorlar. Onlara çok şey borçluyuz. Onlara devletimiz çok değer veriyor. Bu süreçte mecbur kalmadıkça sokağa çıkılmamalı. Vatandaşımız kendi sokağa çıkma yasağını ilan etmeli” ifadelerini kullandı.

“KORONA VİRÜS SİYASETE ALET EDİLMEMELİ”

Vatandaşımız için gerekli tedbir paketlerinin de açıkladığını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Ailelere verilen bir destek var. Öncelikle şunu da belirteyim Dünya Sağlık Örgütü korona virüsü, ‘pandemi’ ilan etti. Bu ciddiye alınacak bir durum. Bu yüzden korona virüsü siyasete alet edilmemeli. Bu işin iktidarı, muhalefeti olmamalı. 5 bin TL’nin altında geliri olan aileye devletimiz 10 bin TL destek kredisi verecek. Bunun 6 ayı ödemesiz 36 ayı ödemeli şekilde olacak. Bu önemli bir pakettir. Bayram ikramiyelerimiz hali hazırda. En düşük emekli maaşını bin 500 TL yaptık. Sağlık çalışanlarımız üç ay en yüksek tavandan maaş ödemesi alacaklar” şeklinde konuştu.

“HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ”

Vatandaşın bu süreçte devletin uyarılarını dikkate alması gerektiğini belirten Milletvekili Şahin Tin; “Bu süreç elbet bir gün bitecek. Biz aldığımız tedbirlerle vatandaşımızın yanındayız. Onlarda üzerlerine düşeni yapmalı. Devlet ile millet el ele vermeli. Hepimiz aynı gemideyiz. Batarsak beraber batarız. Evde kalmalıyız. Evde Kal Türkiye, Evde Kal Denizli” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221