ŞAHLANARAK GELİYORUZ 2023

ŞAHLANARAK GELİYORUZ 2023

MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı, DRT ekranlarında yayınlanan Haberin Merkezi programının konuğu oldu.

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem milletvekili seçim sonuçlarını değerlendiren Sarı, “Hızlı bir şekilde üreten bir ülke haline gelmeliyiz.” dedi.

MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı, DRT ekranlarında yayınlanan Haberin Merkezi programının konuğu oldu. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem milletvekili seçim sonuçlarına yönelik açıklamalarda bulundu. Sarı, “Seçimlerin ülkemizin önünü her yönü ile açacak olması biz sanayicileri ve imalatçıları umutlandırıyor. Ülkemizde koalisyonlar dönemi tamamen kapanmıştır. Yerini güven ve istikrara bırakmıştır. Güven ve istikrarın devam etmesi sanayici ve işadamlarımızın da ileriye daha güvenle bakması için gerekliydi. Halkımız istikrardan yana oy kullanarak demokrasiye olan inancımızı tescil etmiştir. Oylamaya katılımın bu kadar yüksek olması da bunu kanıtlar niteliktedir. Ülkemiz ve ilimiz, tatsız olaylar yaşamadan seçimi tamamlamıştır. Artık seçmen ayrılıkçı ve farklı politikalar izleyenlerin dönemini bırakıp, ülkemize faydalı olacak bir politikada birleşmeye karar verdi, uzlaşmacı bir siyaset izlenmesi gerektiğini istikrarın ne denli önemli olduğunu herkese gösterdi”

Bu süreçten sonra seçimlerde seçilen milletvekillerimizin koltuk derdinde olmayıp,  tüm vatandaşlarımızı kucaklayıp, yeni bir gelecek için çaba göstermelerini temenni ediyorum diyen Mehmet Sarı sözlerine şu şekilde devam etti. “Seçim öncesinde de dediğim gibi ‘Bizim için hangi sektör olursa olsun dertlerimizi anlayabilecek sorunlarımızı çözmede bize yol gösterecek milletvekillerini görmek istiyoruz.’ Yeni sitemin bürokrasiyi azaltarak karar alma sürecini kısaltmasını bekliyoruz. İş dünyası her zaman güven ve istikrarın yanındadır. Ülkemizin geleceğini hep birlikte inşa etmek için biz Makina Sanayiciler olarak hazırız”

“ÜRETEN BİR ÜLKE HALİNE GELMELİYİZ”
Mehmet Sarı, “Hızlı bir şekilde üreten bir ülke haline gelmeliyiz. Ülke ekonomisinin büyümesi için başka bir formül yok. Sanayicinin derdi teşvikler değil, bizim siyasilerimizden istediğimiz sanayicinin önünü açacak uygulamaların bir bir hayata geçmesidir. Bizim düşüncemiz sanayicinin önünü açacak desteklerden biri de asgari ücret üzerindeki vergilerin düşürülmesi olacaktır. Bu şekilde olursa bizler çalışanlarımız adına devlete yatırdığımız sigorta primlerinin bir bölümünü bu insanlarımıza verelim. Hem çalışanımızın ev ekonomisini desteklemiş oluruz hem de o para bir şekilde ekonomiye dönecektir. İşçilik giderleri biz sanayicilerin belini büküyor. Şu anda sanayicimizin en büyük giderlerinden bir tanesi de işçilik giderleridir. Seçim ortamında devam eden belirsizlik de ortadan kalktığına göre ekonomik çalışmaların bir an önce hayata geçirilmesini bekliyoruz” dedi.

 

Tolga Alp Düzgören

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER