Salda’da ‘Millet Bahçesi’ protestosu

‘Türkiye’nin Maldivleri’ olarak tanınan Burdur’daki Salda Gölü’nde Millet Bahçesi yapılması için bugün yapılacak ihaleye tepkiler devam ederken, Salda’da düzenlenen protestoda konuşan Doğa Haklarından Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; “Salda’nın sessiz çığlığını duyun ve bu ihaleyi iptal edin. Salda’ya dokunmayın” dedi.

Salda’da ‘Millet Bahçesi’ protestosu

‘Türkiye’nin Maldivleri’ olarak tanınan Burdur'un Yeşilova İlçesi’ndeki, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göl olarak bilinen Salda Gölü'nün ihalesi, 31 Temmuz tarihinde yapılacak. Sosyal medyada da geniş yankı uyandıran bu ihaleye kamuoyundan tepkiler gelmeye devam ediyor. Salda Gölü’nde toplanan bir grup, Salda Gölü’nde planlanan Millet Bahçesi için yapılacak ihaleye tepki gösterdi. Eyleme; Doğa Haklarından Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca da katıldı.

‘Salda, Uzungöl olmasın’ sloganlarının atıldığı eylemde konuşan Milletvekili Karaca; “Ey firmalar, buradan size ekmek yok. Yarın o ihaleye katılmayın. İhaleyi gerçekleştirecek olanlar; ‘En çevreci biziz. Doğa dostu biziz’ diye zaten millete ait olan Salda çevresini, eğer peşkeş çekmek için bu ihaleyi gerçekleştirirseniz, bu vatandaşlarımız, size gereken kırmızı kartı tekrar gösterecekler. Elinizi vicdanınıza koyun, Salda’nın sessiz çığlığını duyun ve bu ihaleyi iptal edin. Salda’ya dokunmayın” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER