SALDANLI; 'TÜRKİYE'DE İLK YERLİ HÜCREYİ ÜRETMEYE BAŞLIYORUZ'

SALDANLI; 'TÜRKİYE'DE İLK YERLİ HÜCREYİ ÜRETMEYE BAŞLIYORUZ'

Denizli Gazeteciler Cemiyeti yönetimi, Bereket Enerji’nin ortakları Ceyhan Saldanlı ve Ali Yağlı ile bir araya geldi. Ziyaretin gündeminde enerji devinin yeni projelerinin yanı sıra Denizli Gazeteciler Cemiyeti ile ilişkilerin geliştirilmesi gibi konular da vardı. Ziyarette konuşan Ceyhan Saldanlı, 2018 yılı içinde güneş enerji panellerinin ilk yerli hücresini üretmeye başlayacaklarını açıkladı.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC) Yönetimi, daha aktif olarak geçirilmeyi planladıkları 2018 yılının hazırlıklarını sürdürüyor.  Cemiyet ile kentin önemli dinamikleri arasındaki işbirliğinin arttırılması üzerine bir dizi ziyaret gerçekleştirmeye başlayan DGC Yönetim Kurulu, Vali Hasan Karahan’a yapılan ziyaretin ardından, Denizli’nin enerji devi Bereket Enerji’nin iki ortağı, Ceyhan Saldanlı ve Ali Yağlı’nın konuğu oldu. Samimi ve sıcak bir atmosferde geçen ziyarette Bereket Enerji Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ömer Yurtseven de hazır bulundu. Başarılı iş adamlarıyla dev şirketin son durumu ve yeni projeleri üzerine sohbet eden Osman Nuri Boyacı başkanlığındaki gazeteciler, DGC’nin Bereket Holding ile ilişkilerinin geliştirilmesi üzerine görüş alışverişinde bulundu. DGC Başkanı Osman Nuri Boyacı, Denizli’nin en önemli sektörlerinden biri olan medya çalışanlarının, dolayısıyla Denizli Gazeteciler Cemiyeti üyelerinin mesleki donanımlarını arttırmak, çalışmalarını teşvik etmek ve katkı sağlamak adına projeleri imkanlar doğrultusunda hayata geçirmek istediklerini belirtti.  Başkan Boyacı, “Biliyoruz ki şehrimizin daha iyi tanıtılması, anlatılması adına en az bizim kadar sizler de yani kentin diğer dinamikleri de heyecan ve çaba içindesiniz” diye konuştu. Türkiye’nin enerji sektöründe zirveye oynayan Denizlili bir firmanın, bu şehir için gurur kaynağı olduğunun altını çizen Başkan Boyacı, Saldanlı ve Yağlı’ya başarılı çalışmaların devamı temennisinde bulundu.

 ‘HÜCRE’NİN ÜRETİMİNE BAŞLAYACAKLAR
Uzun yıllar emek vererek Türkiye’nin en büyük enerji devleri arasına girmeyi başaran işadamları, DGC Yönetimi’ni ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getirdiler. 2017 sonu itibariyle 2 bin 100 Megawatt elektrik üretimi gerçekleştirdiklerini dile getiren Saldanlı, inşaat halindeki santrallerin faaliyete geçmesiyle birlikte enerji üretimindeki kapasiteyi 2 bin 500 Megawatt’a çıkarmayı planladıklarını söyledi. Son yıllarda özellikle yenilenebilir enerjiye yoğunlaştıklarının altını çizen Saldanlı, “Rüzgar ve güneş enerjileri santrallerine ağırlık veriyoruz. Bildiğiniz gibi güneş enerji santralleri ekipmanlarının üretimine de başladık. Amacımız bu alanlardaki kapasitelerimizi her geçen yıl daha da arttırmak” dedi. Saldanlı, DGC Yönetimine, 2018 yılı içinde güneş enerji panellerinin en önemli parçalarından biri olan “hücre” ismindeki parçanın üretimine başlayacakları müjdesini de verdi.  Türkiye’nin ilk yerli hücresini üretme konusunda başlangıç zamanı olarak 2018 yılı ortasını hedeflediklerini belirten Saldanlı, “Bu tarz adımlar bizi daha çok mutlu ediyor, gururlandırıyor” diye konuştu.

 “ÜRETİM BAŞLI BAŞINA KOLEKTİF BİR ÇALIŞMANIN MAHSULÜDÜR”
Uzun yıllar önce yola çıkarken de şimdi de hep üreterek kazanmayı hedeflediklerini dile getiren Ali Yağlı ise, “Üretim başlı başına kolektif bir çalışmanın mahsulüdür. Bizlerin örnek gösteriliyor olması bir Denizlili olarak tabii ki sevindirici ama şu da bilinsin ki ortada bir başarı varsa bu her kademede emek veren tüm Bereket Ailesi’nin ortak başarısıdır” diye konuştu. Yağlı, DGC ile ilişkilerin geliştirilmesi konusunda ne görev düşüyorsa yapmaya hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

 

 HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221