SALİH BASMACI İÇİN LOKMA HAYRI YAPILDI

SALİH BASMACI İÇİN LOKMA HAYRI YAPILDI

Kurban Bayramı’nın birinci gününde, CHP Denizli MilletvekiliMelike Basmacı'nın babası emekli inşaat mühendisi 68 yaşındaki Salih Basmacıkalp krizi nedeniyle yaşamını yitirmişti. Vefatının ardından yedinci günündekızı Melike Basmacı babası için Çaybaşı Camisi önünde lokma hayrı yaptı.

Çamlık Mahallesi'ndeki 41'inci Evler Sitesi'nde KurbanBayramı SabahıMehmet Salih Basmacı, evlerinin bahçesinde kalp krizi geçirip,aramızdan ayrılmıştı. Bayram sevinci acıya dönüşen CHP Denizli Milletvekilikızı Melike Basmacı, babasının ölümünün yedinci gününde lokma hayrı yaptı.Çaybaşı Camisi önünde gerçekleşen lokma hayrına başta İl Başkanı Teoman Sancar,yakınları ve partililer katıldı.

CHP Denizli İl Başkanı Teoman Sancar, Salih Basmacı’nınsadece CHP’ye değil, esnafa, sanayi odasına, ticaret odasına mal olmuş biriolduğunu belirtip “Çok sevgili bir amcamızdı. Herkese emeği, dostluğu,muhabbeti vardı. Onu unutmak mümkün değil. Allah kendisine rahmet diliyorum.Salih amcanın ve kızı milletvekilimiz Melike Hanım’ın o kadar sevgisi ve hatırıbüyükmüş ki, Ankara’dan genel merkezden çok ağır misafirlerimiz geldi. Yedinciolması sebebiyle bir lokma hayrı yaptırıyor kızı Melike Hanım” diye konuştu.

Gözyaşları için mikrofonlarımıza konuşan CHPMilletvekili Melike Basmacı “Ben herkese çok teşekkür ediyorum. Babam çoksevilmiş. Cenazesi ve sonraki taziye ziyaretlerinde hiç yalnız bırakmadılar.Cenaze günü partimin önünde de söyledim. Denizli ve bu parti bana babamınemaneti. Çok şükür babam ile ilgili keşkem yok. Daham var. Daha çok güzel işleryapardık. Ülkemizde bu kadar şehit varken, evlatlar toprağa gömülürken çokfazla ağlamak bana yakışmaz. Babamda böyle isterdi. İnşallah babam bizdenrazıdır” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER