Şampiyon öğrencilere ödüllerini Başkan Doğan verdi

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Resim ve Şiir Yarışması’nda derece giren öğrencilerin ödüllerini verdi.

Şampiyon öğrencilere ödüllerini Başkan Doğan verdi

Merkezefendi Belediyesi’nce 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yılı etkinlikleri kapsamında çocuklarda bayram bilincini oluşturmak adına düzenlenen ‘Resim ve Şiir Yarışması’nın kazananları belli oldu. Resim yarışması 6-9 yaş kategorisinde Ahmet Doğan, Nil Abay ve Buğlem Aydın, 10-13 yaş kategorisinde ise Zeynep Sude Ergül, Havva Belinay Baloğlu ve Burak Kaan İncelerli dereceye girdiler. Şiir yarışması 10-13 yaş kategorisinde Emir Erçelik, Gözde Erim ve Aysima Aydemir, 14-17 yaş kategorisinde ise Ceylin Kavurucu, Zührenaz Kısa ve Burak Solak en başarılı üç yarışmacı oldu. Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül törenine; Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın yanı sıra dereceye giren öğrenciler ve veliler katıldı. Yarışma sonucunda başarı sağlayan öğrencilere ödüllerini Başkan Doğan verdi. Her branş ve yaş kategorisinde en başarılı üç öğrenciye bisiklet hediye edildi.

“MİLLİ BAYRAMLAR BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"

Başkan Doğan, “Milli bayramlar bizim için çok önemli. Milli bayramlarımızı büyük bir coşkuyla kutlamaya çalışıyoruz. Bunun yanı sıra çocuklarımıza, gençlerimize bir iz bıraksın istiyoruz. Bu anlamda yapmış olduğumuz resim ve şiir yarışmasında çocuklarımız dereceye girmişler, hepsini ayrı ayrı kutluyorum. Öncelikle dereceye girmelerinden daha çok bu cesareti göstermeleri, o duyguyu yaşamaları, onu resmetmeleri ve onu şiirsel hale getirmeleri bizim için çok çok önemli. Yarışmaya katılan tüm çocuklarımızı kutluyorum.  Buradan bir kez daha Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla, rahmetle anıyorum. Değerli velilerimize çocuklarımızı teşvik ettikleri için çok çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımızdaki bu değerleri cevherleri, hobileri sizlerin keşfetmesi ve yol göstermesi bizler için önemli. Yerel yönetimler olarak onları heveslendirmek, onları ödüllendirmek, onların yolunu açmak sorumluluğumuz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER