ŞAMPİYONLAR 3 ŞUBAT’TA SARAYKÖY’DE KAPIŞACAK

Sarayköy’de 2018-2019 deve güreşi sezonu için yapılan havut hayrında konuşan Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş; Ege, Marmara ve Akdeniz Bölgeleri’nin şampiyon develerinin Sarayköy arenasında olacağını söyledi.

ŞAMPİYONLAR 3 ŞUBAT’TA SARAYKÖY’DE KAPIŞACAK

Sarayköy’de 2018-2019 deve güreşi sezonu için havut hayrı yapıldı. Aşağı Mahalle’de ve Sarayköy Belediyesi ile ilçedeki devecilerle birlikte düzenlenen havut hayrına, ilçe vatandaşları yoğun ilgi gösterdi.

Hayırda konuşan ve 2018-2019 deve güreşi sezonunun hayırlı olmasını dileyen Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Kazasız, belasız bir deve güreşi sezonunun geçirilmesini rabbim nasip etsin” dedi. Sarayköy’de bu yıl iddialı bir deve güreşine ev sahipliği yapacaklarını ifade eden Başkan Özbaş, “Bu sene 35’incisini düzenleyeceğimiz Geleneksel Sarayköy Deve Güreşleri Festivali’ni 3 Şubat 2019’da yapacağız.  

Tüm Ege, Marmara ve Akdeniz’in deve güreşi severlerini 3 Şubat’ta Sarayköy’e bekliyoruz. Deve güreşi, yıllardır gelenek haline gelmiş ve bu yörenin en önemli kış turizm festivallerinden bir tanesidir. Sarayköy’de yüzlerce devemiz var. Sarayköy’de bizim dönemimize kadar gelen geleneklerimizi devam ettirdik, devam da edeceğiz” diye konuştu.

“HAYVANSEVER KARDEŞLERİMİZİN İÇLERİ RAHAT OLSUN”

Hayvanseverlere de seslenen Başkan Özbaş, “Tüm hayvansever kardeşlerimizin içleri rahat olsun. Deve sahiplerimiz, develerine yakınlarından fazla ilgi alaka gösteriyor. O yüzden onların kıllarına zarar gelmesini istemezler biz de istemeyiz. Güreşlerimizi hayvan komisyonlarının hayvan severlerimizin gözetiminde yapıyoruz. Bu sene de geçen yıl olduğu gibi bu bölgenin en güzel güreşlerinden birisi Sarayköyümüzde olacak.

Mayıs’tan bu yana hazırlıklar yapılıyor. Ege, Marmara ve Akdeniz’in en kıymetli develeri Sarayköy Arenası’nda olacak. Onları ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER