Sanatçı Hurşit Türkay’a sevgi seli

Pozitif Kalkınma Derneği Kültür ve Sanat Komisyonu üyesi Anadolu Folk Rock Sanatçısı Hurşit Türkay’a Anafartalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde (MTAL) sevgi seli doldu taştı.

Sanatçı Hurşit Türkay’a sevgi seli

Pozitif Kalkınma Derneği sanatsal etkinliklere devam ediyor. Denizli’nin sevilen sanatçısı Hurşit Türkay Anafartalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) Kariyer Güneri’nde öğrencilerle bir araya geldi. Okulda bu yıl ilki düzenlenen olan Kariyer Günleri’nde ilk konuğun Hurşit Türkay olması ayrı bir anlam ifade ediyor. 1961 yılında Ticaret Lisesi olarak açılan ve dört yıl önce yıkılarak eğitim hayatına Anafartalar MTAL olarak devam eden okulda tarih yeniden canlandı. Etkinlik eski adıyla Denizli Ticaret Lisesi’nin geçmişten bugüne öğretmenlerin ve öğrencilerinin yer aldığı nostaljik siyah beyaz resimlerin bulunduğu ve yeni okulun gösterildiği videolu sunumla başladı. Belgesel niteliğindeki sunumun söz ve müziği Hurşit Türkay'a ait olan "Yeter Ayrılık" şarkısıydı. Sunumda hasretlik duygusu yaşayan öğrenciler şarkının Türkay’a ait olduğunu gördükleri anda ise sevgi seli doldu taştı.

TÜRKAY SEYİRCİYLE BÜTÜNLEŞTİ

Seminer boyunca Türkay’ı ilgiyle takip eden izleyici ünlü sanatçının “Kim Kime Dum Duma” şarkısını seslendirmesiyle alkış yumağı koptu. Daha sonra Türkay, Kızılcabölük ve Kavak Yelleri parçasını da söyleyince salon adeta coştu. Öğrencilerin Çal Türküsü olan Cim Cim Kızım şarkısı isteğini de geri çevirmeyen Denizlili Sanatçı, müzik hayatında önemli yeri olan Barış Manço’nun Dağlar Dağlar türküsünün hüzünlü hikayesini önce anlattı sonra canlı söyledi.

KARİYER GÜNLERİ GELENEK HALİNE GELECEK

Okul Müdürü Şahin Taşkın’ın girişimleriyle gelenek haline gelmesi ümit edilen kariyer günleri etkinlikleri ile başarılı olmuş sanatçı, sporcu, iş adamı, bilim adamı gibi isimleri misafir ederek öğrenciler için vizyon oluşturması ümit ediliyor.

DENİZLİLİ SANATÇIDAN POZDER’E DAVET

Pozitif Kalkınma Derneği’nde (POZDER) Kültür ve Sanat Komisyonu oluşumu içerisine girdiklerini belirten Türkay, Denizli’de sanatı daha ileri düzeye taşımak için şarkıcı, ressam, heykeltraş, şair gibi sanatla ilgilenen birçok sanatçıyı POZDER çatısı altında bir araya getireceklerini söyleyerek, sanata ilgi duyan herkesi davet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER