Sanatölye’den cumhuriyet çocukları resim sergisi

Sanatölye Yaratıcı Atölye Çalışmaları grubu, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi Sergi Salonu’nda 30 öğrencinin, 60 eserden oluşan ‘Cumhuriyet Çocukları Resim Sergisi’ni sanatseverlerin beğenisine sundu.

Sanatölye’den cumhuriyet çocukları resim sergisi

5 yıl önce Denizli’de kurulan Sanatölye Yaratıcı Atölye Çalışmaları grubu, resim sergilerine son hızla devam ediyor. Sanatölye geçen yıl  ‘Cumhuriyet Kadınları Resim Sergisi’ni, sanatseverlerle buluşturmuştu. Bu yıl ise 60 adet eserden oluşan ‘Cumhuriyet Çocukları Resim Sergisi’, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Sergi Salonu’nda resim severlerle buluştu. Serginin açılışına, Sanatölye Kurucusu Siğnem Atılgan, DENİB eski başkanı Süleyman Kocasert, öğrenciler ve veliler katıldı.

Sanatölye genç ve çocuklarının yağlıboya tablolarının sergileneceği karma sergi PAÜ Hastanesi Sergi Salonu’nda ziyaretçilerini bekliyor.

DENİB eski başkanı Süleyman Kocasert; Sinem hanıma böyle bir sergi için teşekkür ediyorum. Geçen yıl Cumhuriyet Kadınları adı altında bir sergi yapmışlardı. Bu yıl ise Cumhuriyet Çocukları adı altında bir sergi açtılar. Anlamlı bir günde ve emek verilmiş bir sergide bulunmak mutluluk verici. Serginin hastanede yapılması daha da anlamlı.  Burada öğrenciler cıvıl cıvıl, enerjileri çok yüksek. Çok güzel eserler ortaya çıkarmışlar” diye konuştu.

SERGİ KAPSAMINDA 60 ESER SERGİLENDİ

Sergi kapsamında öğrencilerin çok güzel eserler ortaya çıkarttığına dikkat çeken Sanatölye Yaratıcı Atölye Çalışmaları kurucusu Sinem Atılgan; “Sanatölye dur durak bilmeden sergiler açmaya devam ediyor. Bu kez Cumhuriyet haftasına yaraşır Cumhuriyet Çocukları Resim Sergisi açtık. Yaklaşık 60 eser var. Hepsi görülmeye değer ve tüm sanatseverleri bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 18:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER