SANCAR; 'BEKİR ÇAPAR, POLİTİKA DEĞİL ŞOV YAPIYOR'

SANCAR; 'BEKİR ÇAPAR, POLİTİKA DEĞİL ŞOV YAPIYOR'

Bekilli İlçe Başkanlığı Belediye Meclis Üyesi Bekir Çapar’ın partiden ihraç edilmesinin ardından yaptığı açıklamalarla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen CHP İl Başkanı Teoman Sancar sert açıklamalar yaptı.  

Bekilli İlçe Başkanlığı Belediye Meclis Üyesi Bekir Çapar’ın partiden ihraç edilmesinin ardından yaptığı açıklamalarla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen CHP İl Başkanı Teoman Sancar sert açıklamalar yaptı.  Avukat Çapar’ın söylemleriyle ilgili konuşan İl Başkanı Sancar, “Suskunluğumuz ikrardan değil, ahlak ve adaptandır” dedi.

CHP’nin Bekilli Belediye Meclis Üyeliği ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği görevlerinde bulunan Avukat Bekir Çapar, İl Disiplin Kurulu tarafından 2 yıllığına partisinden ihraç edilmişti. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı öven açıklamalar yaptığı için daha önce partisi tarafından kınama cezası verilen ve iki yıl süreyle partisinden ihraç edilen Çapar, son olarak Denizli Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısında söz almış ve, “Osman Zolan’ı övmek suçsa, ben başkanı yine övüyor ve bu suçu bir kez daha işliyorum” demişti.

Bekir Çapar’ı ihraca götüren sebepler ise, “Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı övmek, belediye meclisinde lehe karşı oy vermek, televizyon programında yine Başkan Zolan’ı övmek, parti grup aidiyetine uymamak, birlik içinde hareket etmemek” şeklinde sıralandı. Çapar ise son konuşmasında “Başkan Zolan’ı övmek suçsa bu suçu yine işliyorum” demişti. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da meclis toplantısında yaptığı konuşmada, Bekir Çapar’a destek vererek, “Ben başka bir siyasi partinin içişlerine karışmam. Ancak Bekir Çapar’ın CHP’liliğini kimse tartışamaz. Bizim için her zaman CHP’lidir. Sayın Çapar bundan sonra meclisimizde bağımsız olarak görevini sürdürecektir” ifadelerini kullanmıştı.

CHP Denizli İl Başkanı Teoman Sancar bunun üzerine bir basın toplantısı düzenledi. Başkan Sancar İl Binası’nda düzenlenen toplantıda hem Av. Bekir Çapar’ı hem de Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı eleştirdi. Sancar,  “13 Ocak 2017 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu tarafından partiden ihraç edilen Bekir Çapar’ın birkaç gündür kamuoyunda paylaştığı ‘Osman Zolan’ı övdüğüm için ihraç edildim’ beyanları gerçeği yansıtmamaktadır. Bekilli İlçe Başkanlığımızın Belediye Meclis Üyesi Bekir Çapar’ın kesin ihraç istemiyle ilgili müracaatlarının gündemi Bekilli Belediye Başkanımızın ilçesine hizmet etmesini engellemek, aksatmak ve belediye meclis üyesi seçildiği partinin belediye başkanı aleyhinde olumsuz söylemlerde bulunarak hem partimizi, hem de belediye başkanımızı toplum önünde yıpratma çalışmalarıdır.  Buradan son kez Sayın Çapar’ı uyarıyorum. Bekilli ilçesinde ve Büyükşehir Belediyesi’nde Meclis Üyesi olmanı sağlayan parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bugün çıkıp da şahsi şovlarını Cumhuriyet Halk Partisi üzerinden yapmaya kalkmasın” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221