Sancar; “Denizlispor için betonda oturmaya da razıyız”

Geçtiğimiz Pazar günü, Denizlispor’un Karabükspor ile karşılaştığı maçta protokol tribününde yaşanan ‘yer ve koltuk’ mücadelesi ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar; “Denizlispor siyasetin yapılacağı ve konuşulacağı yer değildir. Biz orada Denizlispor için betonda oturmaya da razıyız” dedi.

Sancar; “Denizlispor için betonda oturmaya da razıyız”

Spor Toto 1. Lig’in 33. haftasında Denizli Atatürk Stadyumu’nda Kardemir Karabükspor’u ağırlayan Denizlispor, saha içerisinde galibiyet için büyük çaba sarf ederken, Denizlili siyasiler ise protokol tribününde ‘yer ve koltuk savaşı’ verdi. AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, yan yana oturan CHP’li vekiller Kazım Arslan ve Teoman Sancar’dan, yana kayarak AK Partili Vekillerin olduğu sol tarafta bir sandalyelik yer açılması için ricada bulunmuş, CHP’li vekiller Şahin Tin’in bu ricasını ‘biz niye yer değiştiriyoruz’ diyerek geri çevirmişti. Milletvekili Sancar’ın ayağa kalkarak tepki göstermesi protokol tribününde kısa süreli bir gerilime neden oldu. Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyen Milletvekili Sancar, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

“SAĞA KAYA KAYA, STADIN DIŞINA ÇIKACAKTIK”

“Denizlispor siyasetin yapılacağı ve konuşulacağı yer değildir” diyen Milletvekili Sancar; “Biz orada Denizlispor için betonda oturmaya da razıyız. Tribünde, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz bize oturacağımız yeri gösteriyor. Bize protokol yerinde bir yer ayırıyorlar, biz de gösterdikleri yere oturuyoruz. Maç günü orada çok kargaşa vardı. Bize gösterilen yerde ‘milletvekili’ yazan koltuklardan birisine AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz oturmuş. Necip Filiz oturduğu yerden kalkmak istememiş ya da kaldırmak istememişler. Ben de Necip Bey’in yanına oturdum. Protokol takıntım yoktur. Önceki dönem bakanlardan Sayın Zeybekci ve Sema Ramazanoğlu da maça katılmışlar. Protokolde onlara da yer ayrılmış. Ben protokolün gereklerini bilmem ama Denizli milletvekili olarak bana gösterilen yere otururum. Sayın Kazım Arslan ile yan yana oturduk. Buna rağmen sinema koltuğunda yanlış yere oturmuş gibi ‘sağa kayın’ dendi. ‘Biz bahçeye oturalım, siz gelin oturun o zaman’ dedim. AK Parti’nin il başkanını kaldıramıyorlar, memleketin milletvekiline ‘sağa kay’ deniyor. Kaçıncı sağa kayış! Stadın dışına çıkacaktık artık. Keşke bize deselerdi ki; ‘biz buraya AK Parti’nin sülalesini oturtacağız’, biz hiç oturmasaydık” dedi.

“GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ KONUYA AÇIKLIK GETİRMELİ”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu’na seslenen Milletvekili Sancar; “Müdürümüzün bizi aydınlatması lazım. Oraya kim oturuyor, kim oturmuyor bilelim. Ben her maça gidişimde Sayın İl Müdürümüzü arayıp maça katılacağımı bildiriyorum. Biz aslında tam ortada ve sol cephedeydik ama sonradan devamlı sağ tarafa kaydırdılar. Kimseyle bir derdimiz yok. İl başkanı orada oturuyor; il başkanına ‘kalkın’ diyen yok milletvekiline ‘sağa kay, sağa kay’ deniyor. O zaman oradaki ekibin de sola kayması lazım ki ortada yer açılsın. Biz oraya gelince sağ sol sıkıntısı yaşıyorlar” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER