Şanslı isim kurayla belirlendi

Pamukkale İlçesi’nde açılacak olan bir özel ulaştırma hizmetleri meslek eğitim ve geliştirme kursu için 21 başvuru geldi. Milli Eğitim Müdürlüğü binasında çekilen kurada Sultan Özbilen’in ismi çıktı.

Şanslı isim kurayla belirlendi

Pamukkale İlçesi’nde SRC kursu açılması için nüfus yoğunluğuna göre Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir kontenjan verildi. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün özel ulaştırma hizmetleri meslek eğitim ve geliştirme kursu (SRC) açılmasıyla ilgili çağrısına 21 başvuru geldi. Bir kişinin kurs açmasına izin verilecek olan ilçede 21 müracaat olunca; Milli Eğitim Müdürlüğü salonunda Şube Müdürü Şaban Altınsuyu ile İl Özel Öğretim Şefi Hava Ataç gözetiminde ve noter huzurunda çekiliş yapıldı.

Yapılan kura çekilişte Sultan Özbilen’in ismi çıktı. Çekilen kurayla ilçede kurs açma hakkı kazanan Özbilen, “Eğitim öğretimle ilgili bir kurs açmak istiyordum. Bir kişiye verilecek izinle ilgili 21 başvuru olunca ümitsizliğe kapıldım ama noter huzurunda yapılan çekilişte benim ismim çıktı. En kısa sürede güzel bir yerde kursumu açarak kursiyerlerimizin eğitimine başlayacağım. Denizli’de toplam beş kurs vardı. Altıncı ve son kursu açmak bana nasip olacak. Kuraya kızım Behiye Melek Özbilen’le katılmıştım. Onun şansına benim ismim 21 kişi arasında kuradan çıkmış olabilir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER