Sarayköy 24 saat yaşlıların emrinde

Denizli’nin Sarayköy İlçesi’nde yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için oluşturulan ‘Sarayköy Vefa Sosyal Destek Grubu’ görevine başladı. Ekipler, ilk olarak ilçedeki 65 yaş ve üzeri vatandaşların kapısını çalarak ihtiyaçlarını sordu.

Sarayköy 24 saat yaşlıların emrinde

İçişleri Bakanlığı’nın aldığı kararla 65 yaş üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunanların ikametlerinden ayrılmasının kısıtlanması ve yasaklanması üzerine Sarayköy Kaymakamlığı tarafından ‘Sarayköy Vefa Sosyal Destek Grubu’ oluşturuldu.

Grubun paydaşlarında ise Sarayköy Kaymakamlığı, Sarayköy Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve ilçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yer alıyor. 24 saat boyunca 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların hizmetinde olacak olan Sarayköy Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri; 112, 155 ve 156 numaralı telefonları arayarak yardım talebinde bulunacak vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılayacak.

Sarayköy Vefa Sosyal Destek Grubu olarak göreve başlayan ekipler, öncelikle herhangi bir talep olmadan ilçedeki 65 yaş ve üzeri vatandaşların evlerini ziyaret ederek ihtiyaçlarını ve isteklerini not etti. Ardından alışveriş yapan ekipler vatandaşlara istekleri olan gıdaları ve diğer ürünlerini teslim etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221