SARAYKÖY BELEDİYESİ’YLE HAYALLERİ GERÇEK OLDU

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş talimat verdi, Sarayköy Belediyesi Üniversiteye Hazırlık Kursu açıldı. Öğrencilerin dikkatinin dağılmaması için 2 katlı bir binada eğitim görmeleri sağlandı, ücretsiz eğitim seti dağıtıldı. Bir yılın ardından kursa katılan öğrenciler üniversiteye yerleşerek başarı elde etti. 

SARAYKÖY BELEDİYESİ’YLE HAYALLERİ GERÇEK OLDU

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Gençlerimizin geleceğini, eğitimini önemsiyoruz” dedi. 2017-2018 eğitim öğretim yılında Sarayköy Belediyesi Üniversiteye Hazırlık Kursu’nun açılması için talimat verdi. Belediye bünyesinde hayata geçen Üniversiteye Hazırlık Kursu’na katılan öğrencilere destekleyici kitaplar ücretsiz olarak verildi. Öğrencilere sınıf ortamı yaratıldı. 1 yıllık eğitimin ardından üniversite sınavına giren gençlerden başarılı sonuçlar da geldi. ÖSYM tarafından üniversiteye yerleştirilen öğrencilerle Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde bir araya gelen Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’a, Sarayköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Murat Özsoy ile öğretmenler eşlik etti. Başkan Özbaş, “Şimdiye kadar kursumuzda göstermiş olduğunuz başarınızı üniversite hayatınızda da göstereceğinize eminim. Azim, çalışkanlık, istikrar, takip, devamlılıkla sizler bir netice aldınız. Sınavı başarıyla geçip yerleştirildiniz. Bundan sonra da bizler her zaman yanındayız. Elimizden gelen tüm desteklerle sizlerin yanında olacağız. Sarayköy Belediyemizin sunduğu bu imkan belki de birçok ilçede, vilayette olmayan bir imkan. Sizlere sunduğumuz bu hizmet ilk günden beri bizleri heyecanlandırıyordu ancak sizler üniversiteyi kazandığınızda bizler gururlandık. Sizler bizim gurur kaynağımızsınız. Üniversite sınavına Sarayköy Belediyesi’nin imkanlarıyla hazırladınız ve başarılı oldunuz. Ben sizi tebrik ediyorum. Bize güvenip bizimle beraber yol yürüdüğünüz için teşekkür ediyorum. Bundan sonra siz bizim takibimizdesiniz” dedi.  

“BİZİMLE YAKINDAN İLGİLENDİLER”
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Tapu Kadastro Bölümü’nü kazanan Zehra Alkan, “Sarayköy Belediyesi’nin Üniversiteye Hazırlık Kursu açtığını duyarak başvurdum. Normalde lise 4 öğrencilerine açılan bir kurstu, ben mezundum rica ettim. Kırmadılar beni de derslere aldılar ve bu zamana kadar yakından ilgilenerek yardımcı oldular. Okuldan hiçbir farkı yoktu. Her zaman yanımızda oldular. Kitap desteği sağladılar. Sinema ve Denizli Kayak Merkezi gibi yerlere götürerek, kültürel faaliyetlerde de bir arada olduk. Sınav sonucum geldiğinde puanım artmıştı. Kursun bana çok olumlu katkıları oldu. Tercih sırasında hocalarımız bizleri yine yalnız bırakmayarak yardımcı oldular” dedi.

“SINAVDAKİ DERECEM YÜKSELDİ”
Adnan Menderes Üniversitesi Mimari Restorasyon Bölümü’nü kazanan Yalçın Önder, “Sarayköy Belediyesi Üniversiteye Hazırlık Kursu’nu arkadaşımdan duyarak gittim. Aklımda kazanırım ya da kazanmam gibi bir düşüncem yoktu. Dersler ilerledikçe hoşuma gitmeye başladı ve güzel bilgiler aldık. Mezundum ancak önceki sene okul sonrası sınava girmeme rağmen derecem düşük oldu. Bu sene kursa giderek kendimi geliştirdim ve güzel bir puan aldım. Ayrıca kursta girdiğimiz sınavlarda güzel puan aldığımızda bizleri gezilerle ödüllendiriyorlardı. Kurstan çok memnun kaldım. Üniversite hayali kuran tüm arkadaşlarıma tavsiye ediyorum” dedi.

“HOCALARIMIZ BİZİMLE TEK TEK İLGİLENDİ”
Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazanan Neslihan Çakar, “ Kursa katılan her arkadaşımız farklı anlatımlarla konuları anlıyordu. Hocalarımız herkesle tek tek ilgilenerek konuları anlattılar. Sarayköy Belediyemiz kitaplarımızı da unutmadı. Bizlere destekleyici kitaplar hediye ettiler. Sonucunda çok güzel yerlere geldiğimizi düşünüyorum. Hiç kimsede bir eksilme olduğunu düşünmüyorum. Bir artış mutlaka vardır. Tıpkı bende olduğu gibi…” diye konuştu.

KAZANAN ÖĞRENCİLER
Sarayköy Belediyesi Üniversiteye Hazırlık Kursu’na katılan; Nurcan Yılmaz Pamukkale Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’ni, Derya Turan Kocatepe Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi, Zuhal Güler Muğla Sıtkı Kocman Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Firdevs Kaya Manisa Celal Bayar Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Neslihan Çakar Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Mehmet Lokman Güler Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Edebiyet Fakültesi Tarih Bölümü, Kader Tülü Uşak Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Şerife Köklü Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ayşe Başkaya Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İngilizce), Zehra Alkan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Tapu Kadastro bölümü, Sedat Arat Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Mimari Restorasyon, Bekir Coşkun Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı, Aynur Eşli Eskişehir Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü, Bahar Erseçkin Muş Üniversitesi İnşaat Teknikeri, Özcan Öner Muğla Üniversitesi Turizm ve Otelcilik, Hasan Konakçı Eskişehir Teknik Üniversitesi Raylı Sistemler, Osman Uluer Trabzon Avras Üniversitesi Özel Güvenlik ve Koruma, Ali Yeyen Buldan Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Ömer Karademir Bilecik Üniversitesi İnşaat Teknikeri, Yalçın Önder Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Mimari Restorasyon Bölümleri’ni kazandı.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER