Sarayköy madde bağımlılığına spor ile savaş açtı

Sarayköy’de madde bağımlılığı ile mücadeleye destek vermek amacıyla ‘Sokaklar Bizim Basketbol Turnuvası 3x3’ düzenlendi. Turnuvada başarılı olan sporculara madalya verildi.

Sarayköy madde bağımlılığına spor ile savaş açtı

Sarayköy anlamlı bir etkinliğe imza attı. Sarayköy Kaymakamlığı ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün iş birliği ile ‘Sokaklar Bizim Basketbol Turnuvası 3x3’ düzenlendi. Sarayköy’de ilk kez düzenlenen turnuvada madde bağımlılığı ile mücadele amaçlanıyor. Turnuvanın diğer bir amacı ise gençlere sporu sevdirmek hedefleniyor. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü spor salonunda 2 gün boyunca süren turnuvaya, 6 takım katıldı. Türkiye Basketbol Federasyonu İl Hakem Kurulu üyesi Mustafa Çağlar ile hakemler Furkan Çınar ve Oğuzhan Aktaş’ın gözetiminde kıyasıya mücadele eden takımlardan Winwin birinci, Yeniçeri ikinci, Ateştopu üçüncü oldu.

“AMACIMIZ; GENÇLERİ BAĞIMLILIKTAN UZAKLAŞTIRMAK”

Başarılı takımlar için madalya töreni düzenlendi. Törende konuşma yapan Sarayköy Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Durmuş Cansever, “İki gün boyunca çok güzel maçlar izledik. Güzel hareketler gördük. Bu anlamlı turnuvamızı 3 periyoda yayacağız. Bir daha ki yapacak sokak basketbol turnuvamızda daha fazla kadın bekliyorum. ‘Basketbol’ deyince akla ‘Sarayköy’ geliyordu. Biz bunu biraz daha canlandırmak istiyoruz.  Bizim buradaki asıl amacımız sizleri ve sizin gibi gençleri bağımlılıktan uzaklaştırmak ve sporu sevdirmek. Turnuvamıza katıldığınız için teşekkür ederim” dedi. Konuşmanın ardından dereceye giren takımlara madalyaları verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER