SARAYKÖY MÜFTÜLÜK BİNASI VE MOLLA AHMETZADELER CAMİİ AÇILDI

SARAYKÖY MÜFTÜLÜK BİNASI VE MOLLA AHMETZADELER CAMİİ AÇILDI

Mülkiyeti Türkiye Diyanet Vakfı’na ait olan Sarayköy Müftülük Binası ile mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne Mollaahmetzadeler Camii düzenlenen törenle açıldı.

Mülkiyeti Türkiye Diyanet Vakfına ait olan Sarayköy Müftülük Binası, 252 metrekare temel üzerine 5 katlı olarak inşaa edildi. İçerisinde Müftülük dairesi, Kur'an Kursu, 5 lojman, 3 misafirhane ve 2 toplantı salonu bulunuyor. Mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait olan Mollaahmetzadeler Camii’nin yapımı tamamlandı.  945 metrekare ibadet alanı, 4 minaresi, 18 metre çapında kubbesi bulunan Mollaahmetzadeler Camii ile Sarayköy Müftülük Binası, düzenlenen törenle hizmete girdi. Sarayköy’de düzenlenen törene; Denizli Valisi Hasan Karahan, Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İl Müftüsü Mehmet Aşık, Sarayköy İlçe Müftüsü Ahmet Dilek ve vatandaşlar katıldı. Kısa bir sürede bitirilen Sarayköy Mollaahmetzadeler (Ağalar) Camii’nin ve Müftülük Binasının hizmete açılmasından mutluluk duyduğunu belirten Vali Karahan; “Bu aziz ve mübarek günde Kıblemizi doğrulttuk. Allah yolumuzu şaşırtmasın, yanlış yollara yöneltmesin. Kıble yanlışsa camiyi yıkar yeniden yaparız ama adamın yolu yanlışsa onu düzeltmek zor oluyor. Onun için Allah hepimizi ıslah etsin. Allah hepimizi doğru yollara, hayırlı yollara, kendine iyi bir ümmet olacak yollara yöneltsin. Bu güzel günde böylesine güzel bir eseri kısa bir zamanda, hizmete açmanın verdiği gururla hepinizi selamlıyorum. Emeği geçenlere; başta İlçe Müftümüze, Kaymakamımıza, İlçe Belediye Başkanımıza ve diğer hayırseverlerimize, derneğimize, çorbada tuzu bulunan tüm hemşerilerimize, komşularımıza, vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin. Güzel bir eser ortaya çıkmış. Sarayköy’ ün çehresine bir güzellik daha katılmış. İnşallah yollar da tamamlanınca daha da güzel olacak. İlçemize hayırlı olsun” dedi. Yapılan açılış töreninin ardından Vali Karahan, Sarayköy 24 Mayıs İlkokulu’nu ve Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’ni ziyaret ederek bilgi aldı.

HABER MERKEZİ

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 2 yıl Önce

Müftü beyden Allah razı olsun. Çok emek sarfetti. Belediye Başkanına rağmen bu eserleri tamamladı . Allah yolunu açık etsin.

SIRADAKİ HABER