Sarayköy Spor Salonu yenilendi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yılın yatırım programına alınan Sarayköy Spor Salonu’nun, yenileme ve modernizasyon çalışmaları tamamlandı. 1 milyon 339 bin TL’ye baştan aşağıya yenilenen tesis, yeniden hizmet vermeye başladı.

Sarayköy Spor Salonu yenilendi

Denizli’de yeni tesis yatırımları ile mevcut tesislerin bakım ve onarım işleri hız kesmeden devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun 2021 yılı içinde gerçekleştirdiği Denizli ziyaretinde sözünü verdiği ve protokolünün imzalandığı Sarayköy Spor Salonu’nun, yenileme ve modernizasyon çalışmalarında tüm işlerin yapımı tamamlandı. Çevre düzenlemesi ile birlikte yaklaşık üç ay süren çalışmaların ardından tesis, 11 Şubat 2022 Cuma Günü yeniden sporculara hizmet vermeye başladı.

“YATIRIMLAR HIZLA DEVAM EDİYOR"

Sarayköy İlçesi’ne ziyaret gerçekleştiren Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, çalışmaların son durumunu yerinde gördü. İlçe Kaymakamı Celalettin Cantürk ve Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ile birlikte tesiste incelemelerde bulunan İbanoğlu, ekiplerin gece gündüz yoğun çalışmaları sonucu modern bir tesis halini alan salonda, emeği geçen herkese teşekkür ederek hayırlı olmasını diledi. Gençlik ve Spor Bakanlığı yatırım politikaları doğrultusunda 2021 yılında yapılan protokolle Denizli’ye tarihi yatırımların imzalarının atıldığını kaydeden İbanoğlu; projesi hazırlanan, ihalesi yapılan ve inşaat süreci devam eden yatırımların hızla devam ettiği bilgisini paylaştı.  Sarayköy Spor Salonu 1992 yılında temeli atılmış ve 2007 yılında hizmete girmişti. Tesisin yenileme, bakım ve onarım maliyetinin 1 milyon 339 bin TL olduğu kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER