Sarayköy TOKİ sahipleri evlerine kavuştu

Sarayköy Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliğinde yapılan 410 konutun anahtar teslimleri 8 Temmuz’da başladı. Anahtarlarını alan vatandaşlar, ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşadılar.

Sarayköy TOKİ sahipleri evlerine kavuştu

Sarayköy Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliği ile ilçenin Trafo Mahallesi'ne 122 metrekarelik 3+1 ile 85 metrekarelik 2+1 şeklinde yapılan, Denizli ve çevre illerden yoğun talep alan 410 TOKİ konutun anahtar teslimleri, 8 Temmuz’da başladı. Anahtarlarını TOKİ konutları alanında teslim alan vatandaşlar, kendi evlerinin kapısını açmanın mutluluğunu yaşadı.

Evliliğinden bu yana ev sahibi olma hayalinin bulunduğunu belirten 61 yaşındaki Eşe Aylak; “Sarayköy TOKİ evlerine kayıt oldum ve çıkması için hep dua ettim. Çok şükür bize de nasip oldu. Şimdi anahtarlarımızı aldık. Evimize baktıktan sonra hemen yerleşeceğiz. Çok heyecanlığım. Evler çok güzel. Rabbim olmayanlara nasip etsin” dedi.

Kent merkezinde ikamet eden kayınvalidesiyle birlikte yaşadıklarının altını çizen 39 yaşındaki Nazife Sarıekiz, “Şahsımıza ait hiç evimiz olmadı. Kendimize ait evimizin olması hep hayalimdi. Rabbim nasip etti. İnşallah evi olmayan herkesin olmasını isterim. Gerçekten anlatılamayacak kadar çok güzel bir mutluluk. TOKİ’ye yazıldığım zaman ‘Oğlum senin adına yazılıyorum. İnşallah çıkarsa çok mutlu olacağım’ demiştim. Bugün oğlumun 21’inci yaş gününde anahtarı teslim aldık çok mutluyum. Sarayköy TOKİ Konutları çok güzel. Belediye başkanımızın buraya ayrı bir şehir açması biz ve yüzlerce insan için çok güzel oldu” diye konuştu.

“DAİRE SAHİBİ OLDUĞUMUZ İÇİN MUTLUYUZ”

Yıllardır ev özlemi çektiklerinin altını çizen 52 yaşındaki Meral Özcan, duygularını şöyle aktardı: “Çok şükür bir daire sahibi olduk. Evler de çok güzel. ‘Beklediğimden daha güzel olmuş’ diyebilirim. Yeri çok güzel. Ulaşım olarak da hiç zor bir yer değil. İnşallah herkes için hayırlı olur.” “Denizli Şirinler Mahallesi’nde oturuyorumdiyen Mehmet Ali Derici ise, şunları söyledi: “Sarayköy TOKİ Konutları’nda bir daire sahibi olmanın mutluluğu içerisindeyim. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Uzun süre hayalimde yoktu. Silah arkadaşım Şehit Hüseyin Kuş’un babası Osman Kuş ile konuştuk. Onun bilgilendirmesiyle bu hayalin peşine düştük. Çok şükür bize de nasip oldu. Sarayköy TOKİ konutları konumu ve yapımı itibariyle çok güzel olmuş. Öncelikle Belediye Başkanımıza bu işlere el uzattığı için çok teşekkür ederiz.” Denizli kent merkezinde yaşadığını bildiren 43 yaşındaki İbrahim Akyol, “Evlendiğimizden bu yana ev hayalimiz vardı. Bir türlü olmadı maalesef. Allah nasip etti. Anahtarımızı da bugün aldık mutluyuz. Daire sahibi olduğumuz için mutluyuz. Allah olmayanlara versin. Kira verme derdimiz artık yok.” 11 yıldır kirada kaldıklarını belirten Tahir Aysan, “Hep bir ev hayali kurduk. Konuk fiyatları yüksek olduğu için ancak TOKİ’nin şartlarında ev sahibi oluruz diyorduk. Allah’a şükür şimdi artık ev sahibi olduk. Anahtarımızı aldık. Kendi evimize girme huzuruyla çok farklı bir duygu içerisindeyim. Kendi evinde durmanın huzuru var şuan” dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER