Sarayköy yeni kütüphanesine kavuştu

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın “Sarayköy İlçe Halk Kütüphanesi daha modern ve günümüz şartlarına uygun bir alanda hizmet verecek” sözü gerçek oldu. Sarayköy İlçe Halk Kütüphanesi, 37 yıldır hizmet verdiği yerden Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’ne taşındı.

Sarayköy yeni kütüphanesine kavuştu

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçe halkına vaadi olan “Sarayköy İlçe Halk Kütüphanesi daha modern ve günümüz şartlarına uygun bir alanda hizmet verecek” sözünü hayata geçirdi. 1982 yılından bu yana Belediye İşhanı'nın ikinci katında hizmet veren Sarayköy İlçe Halk Kütüphanesi, kullanışsız alandan daha modern ve günümüz şartlarına uygun bir alana taşındı. Başkan Özbaş, Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nin 2. katını Sarayköy İlçe Halk Kütüphanesi olması için inşa ettirdi. Daha modern ve günümüz şartlarına uygun bir alanda hizmet vermeye başlayan Sarayköy İlçe Halk Kütüphanesi’ne uğrayan vatandaşlar, yeni yerin çok ferah ve güzel olduğunu dile getirdi. Yeni alanında okul öncesi, yetişkin ve çocuk bölümü bulunan Sarayköy İlçe Halk Kütüphanesi’nin 22 bin kitabı, bin 402 üyesi bulunuyor.

“İLÇEMİZ MODERN BİR KÜTÜPHANEYE KAVUŞTU”

Sarayköy İlçe Halk Kütüphanesi’nin Sarayköy’e yakışır bir yerde hizmet vermesinin mutluluğu içerisinde olduğunu belirten Başkan Özbaş, “Biz vatandaşlarımıza ‘Sarayköyümüzün modern bir kütüphanesi olacak’ diye söz vermiştik. Şimdi ilçemiz modern bir kütüphaneye kavuştu. Sarayköy İlçe Halk Kütüphanesi, ilçemizin sanat ve kültür yuvası olan Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezimizin içerisinde yer alıyor. Tiyatronun, sinemanın, birçok eğitici kurslarımızın hayat bulduğu kültür merkezimiz, kütüphanemizin gelmesiyle birlikte sanat ve kültürün tam anlamıyla yuvası oldu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli kültürdür. Kültür, okumak, anlamak, görebilmek, görebildiğinden anlam çıkarmak, ders almak, düşünmek, zekayı eğitmektir’ bu nedenle projelerimizde eğitime, kültüre ve sanata bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada destek vermeye devam edeceğiz. Sarayköy İlçe Halk Kütüphanemizin yeni yerinin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER