Sarayköy’de Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi okundu

Sarayköy Belediyesi tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı programında; ilçenin 32 mahallesinde, Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi okundu.

Sarayköy’de Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi okundu

Denizli’nin Sarayköy İlçesi’nde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı.

Ardından Sarayköy Belediyesi tarafından saat 11.00’de belediye hoparlör sisteminden düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı programı ile devam etti.

İlçenin 32 mahallesinde yer alan hoparlör sisteminden gerçekleştirilen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

İlçe halkının balkonlardan ve pencerelerden katıldığı programın devamında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe hitapla söylemiş olduğu Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi dinletildi. Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “101 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Samsun'da başlayan özgürlük yürüyüşümüz, bugün aynı milli ruh ve coşkuyla büyüyerek devam etmektedir. Aziz milletimizin bağımsızlığa ve özgürlüğe olan sevdası, siz değerli gençlerimizle birlikte sonsuza kadar yanacak olan bir aşk ateşine dönüşmüştür. Sizlerin vatanımıza, milletimize, bayrağımıza ve devletimize olan bağlılığınız geleceğe olan yürüyüşümüzde yolumuzu aydınlatan ışıktır. Bu yıl bayramlarımızı hep bir arada olamadan, biraz farklı kutluyoruz. Tüm dünyada ağır sonuçlara, telafisi zor kayıplara neden olan korona virüs salgını bildiğiniz üzere ülkemizi de etkiledi. Ancak bu durum bizim bugün kutladığımız 19 Mayıs gibi bizi biz yapan, bir arada tutan bağlarımızı koparmamıza, bayramlarımızın coşkusunu yaşamımıza asla engel değildir. Karşılaştığımız tüm zorlu şartlar, ancak ve ancak ortak değerlerimiz etrafında daha çok kenetlenmemize, milli ve manevi duygularımızı daha güçlü yaşamımıza vesile olur” dedi. Başkan Özbaş’ın belediye önünde elinde Türk Bayrağı ile katıldığı program, 19 Mayıs marşları ve şarkıları ile devam ederek, İzmir Marşı ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER