Sarayköy’de Atatürk’ün sesi yankılandı

Sarayköy Belediyesi, evlerinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayacak olan vatandaşlar için hoparlör sisteminden hazırladığı program ile bayram coşkusunu 32 mahallede yaşattı. Programda Atatürk’ün sesinden 10’uncu Yıl Nutku ilçenin her köşesinde yankılandı.

Sarayköy’de Atatürk’ün sesi yankılandı

Korona virüs salgını sebebiyle bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı evlerde kutlandı. 23 Nisan gününe kadar Sarayköylü minikler aileleriyle birlikte balkonlarını ve binalarını süsledi.

Evlerini bayram havasında süsleyen Sarayköylü vatandaşların yanı sıra Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, 32 mahallede bulunan merkezi hoparlör sisteminden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı hazırlatarak tüm vatandaşların aynı anda bayramı coşkuyla kutlamasını sağladı. Saat 11:00’de başlayan 23 Nisan programı ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün sesinden 10. Yıl Nutku vatandaşlara dinlettirildi.

BAŞKAN ÖZBAŞ VATANDAŞLARIN BAYRAMINI KUTLADI

Nutkun ardından Sarayköylü vatandaşlara seslenen Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kuruluşu'nun 100. yıldönümünü kutladığımız bu çok özel günde hepinizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyorum. Tüm dünyayla birlikte ülkemizi de etkisi altına alan korona virüs salgını dolayısıyla ne yazık ki bu yıl bir arada değiliz” dedi. Ardından program 23 Nisan şiirleri ve şarkılarıyla devam ederek 10. Yıl Marşı ile sonlandırıldı. Balkonlarından ve pencerelerinden coşkuya katılan vatandaşlar, Atatürk’ün sesinin tüm ilçede yankılanmasından dolayı duygusal anlar yaşadıklarını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221